Facebook
piątek, 29 maja 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  Są aktywni, pomocni, pomysłowi i potrafią integrować mieszkańców. To sołtysi, dla których 11 marca to ważna, a właściwie wyjątkowa data. Swoje święto w gminie Stare Czarnowo obchodziło 12 sołtysów.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Sześć par z 60-letnim i ponad 50-letnim stażem odebrały w piątek, 6 marca 2020 roku, prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • ​​​​​​​Glinna z nową drogą i chodnikami

  Dobiegł końca kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 120. W Glinnej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik po obu stronach ulicy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 700 tys. zł.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja

Nowe zasady odbioru gabarytów

Związek Gmin Dolnej Odry przypomina, że odpady wielkogabarytowe będą odbierane tylko po zgłoszeniu. Gabaryty zabierane będą z terenu gminy Stare Czarnowo od 15 do 22 maja 2020 r.

04-05-2020 czytaj więcej

Wywieś flagę biało-czerwoną

Zachęcamy do wywieszenia flagi biało-czerwonej w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i zapraszamy mieszkańców gminy Stare Czarnowo do akcji #mojaflaga. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

30-04-2020 czytaj więcej

Szkoły i przedszkola zamknięte na dłużej

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej do 24 maja br. przedłużone zostało zamknięcie jednostek systemu oświaty. Zamknięte są szkoła i przedszkole w Kołbaczu. Z kolei egzamin ósmoklasisty odbędzie się od 16 do 18 czerwca.

24-04-2020 czytaj więcej

Gmina ma nowy herb

Gmina Stare Czarnowo ma nowy herb, flagę, pieczęcie oraz flagę stolikową. Zgodę wydało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Decyzję o zatwierdzeniu symboli i zasad ich stosowania przyjęła podczas sesji we wtorek, 25 lutego 2020 roku Rada Gminy Stare Czarnowo.

21-04-2020 czytaj więcej

Pierwszy etap łagodzenia obostrzeń

Rząd przedstawił harmonogram łagodzenia obostrzeń związanych z wirusem SARS-CoV-2. Proces ten będzie podzielony na etapy. Daty wejścia w życie kolejnych etapów będą ustalane na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

20-04-2020 czytaj więcej

Nabór wniosków o udzielenie pożyczki

Powiatowy Urząd Pracy w Gryfinie ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przyznawanej na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

16-04-2020 czytaj więcej

Wydłużony termin składania wniosków

Wydłużony został termin naboru wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest do 15 maja 2020 r. O pomoc mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Stare Czarnowo posiadający na swoich posesjach azbestowe pokrycia dachowe (eternit) lub wyroby azbestowe.

14-04-2020 czytaj więcej

 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia