Facebook
wtorek, 22 października 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Walczyli o miano najlepszego wędkarza

Tegoroczne zmagania o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo w zawodach wędkarskich za nami. Miejscem zmagań w niedzielę, 29 września br. były stawy w Dębinie. Zwyciężył Piotr Kwiatkowski z Kołbacza, który złowił 5,1 kg ryb.

02-10-2019 czytaj więcej

Konkurs fotograficzny

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie jako Instytucja Pośrednicząca we wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego organizuje konkurs fotograficzny dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

01-10-2019 czytaj więcej

Nabór wniosków

Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju

27-09-2019 czytaj więcej

Będzie kolejny etap remontu kościoła w Kołowie

Kościół w Kołowie czeka kolejny etap gruntownego remontu. To możliwe dzięki umowie podpisanej w Starym Czarnowie w czwartek, 26 września 2019 roku. Podpisy na dokumentach złożyła wójt Marzena Grzywińska i ks. proboszcz Krzysztof Rytwiński.

26-09-2019 czytaj więcej

Zebranie wiejskie w Starym Czarnowie

Informujemy, iż zebranie wiejskie w sołectwie Stare Czarnowo odbędzie się w dniu 27 września br. o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej. Głównym punktem obrad będzie uchwalenie zadań do realizacji w ramach nowego budżetu funduszu sołeckiego na 2020 rok.

26-09-2019 czytaj więcej

Komunikat ZGDO

Związek Gmin Dolnej Odry informuje, że do 1 stycznia 2020 roku wszystkie nieruchomości jednorodzinne oraz wielorodzinne (do 7 mieszkań), muszą zostać wyposażone przez właściciela nieruchomości w pojemnik na odpady zmieszane i pojemnik brązowy z napisem BIO na odpady ulegające biodegradacji.

24-09-2019 czytaj więcej

Komunikat ZGDO

Związek Gmin Dolnej Odry informuje, że do 1 stycznia 2020 roku wszystkie nieruchomości wielorodzinne, tj. gdy w budynku wyodrębnionych jest 8 mieszkań lub więcej, muszą zostać wyposażone w co najmniej 5 pojemników na odpady komunalne.

24-09-2019 czytaj więcej

Walczymy z barszczem Sosnowskiego

Kolejny rok z rzędu władze gminy Stare Czarnowo walczą z tą uciążliwą i inwazyjną rośliną. Chodzi oczywiście o barszcz Sosnowskiego. Na ten cel pozyskały dofinansowanie ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

23-09-2019 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia