Facebook
niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja

Cześć i Chwała Bohaterom

Spektakl słowno-muzyczny poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych „My nigdy nie poddamy się…” rozpocznie cykl wydarzeń organizowanych w gminie Stare Czarnowo w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

19-04-2018 czytaj więcej

Piłkarska rywalizacja o Puchar Wójta

Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo rozegrany zostanie 29 kwietnia br. w Kołbaczu. Początek o godzinie 9.00. Trofeum bronić będą Harnasie z Kołbacza. Zapowiada się emocjonujące widowisko. Zapisy do turnieju już trwają.

17-04-2018 czytaj więcej

Cała gmina znów rozkwitnie

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji konkursu "Cała gmina w kwiatach". Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja br. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Kołbaczu podczas Święta Plonów.

17-04-2018 czytaj więcej

Dotacje na kulturę przyznane

Gmina Stare Czarnowo wesprze działania z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2018 roku. Dofinansowanie trafi do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Binowa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Czarnowie. W sumie to 5 tys. zł.

16-04-2018 czytaj więcej

Milowy krok do przodu

Mała gmina, wielkie wyzwania, nowe programy, nowe inwestycje i nowa jakość życia. Kadencja 2014-2018 jest wyjątkowa dla gminy Stare Czarnowo. Dlaczego? O tym mówi wiceprzewodniczący Rady Gminy Stare Czarnowo Władysław Kałucki.

13-04-2018 czytaj więcej

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia