Facebook
poniedzialek, 20 maja 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Ścieżka połączy Stare Czarnowo z gminą Gryfino

  Ważna inwestycja rowerowa realizowana będzie w gminie Stare Czarnowo. Ścieżka rowerowa o długości 9 km połączy Stare Czarnowo, Glinną, Kartno, Żelisławiec i gminę Gryfino. Obecnie trwają prace projektowe.

  relacja
 • Miliony na termomodernizację szkoły w Kołbaczu

  Parę lat temu Gmina Stare Czarnowo wyremontowała i zaadaptowała na cele edukacyjne poddasze w Zespole Szkół w Kołbaczu. Dzięki pozyskanemu ostatnio dofinansowaniu ze środków unijnych, placówka przejdzie kolejną modernizację.

  relacja
 • Unijne dofinansowanie na remonty dróg

  Ulice Dębińska w Starym Czarnowie i Okrężna w Żelisławcu zostaną przebudowane. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek województwa Rafał Rosiński i wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Pięć ważnych dróg w Dębinie i w Glinnej zostanie przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja

Dwie drogi gminne zostaną przebudowane. Chodzi o ulicę Dębińską w Starym Czarnowie i ulicę Okrężną w Żelisławcu. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek województwa Rafał Rosiński i wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Wniosek w sprawie dofinansowania dróg gminnych w Starym Czarnowie i w Żelisławcu, władze gminy złożyły do urzędu marszałkowskiego na początku 2023 r.

- Będą to kolejne dwie ważne inwestycje drogowe na terenie naszej gminy. Tym razem unijne wsparcie pozwoli przebudować ulicę Dębińską w Starym Czarnowie i ulicę Okrężną w Żelisławcu. Co ważne, jeszcze w tym roku ruszą remonty dwóch dróg w Dębinie i trzech odcinków w Glinnej. Jak obiecałam mieszkańcom, pomału zmieniamy naszą gminę, żeby żyło się w niej bezpieczniej i wygodniej - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Ulica Dębińska w Starym Czarnowie

Planowane przedsięwzięcie stanowi inwestycję drogową, polegającą na przebudowie dwóch odcinków drogi gminnej w Starym Czarnowie o długości łącznej 290 m, rozdzielonych wiaduktem na drogą wojewódzką nr 119.

- Nawierzchnia ulicy Dębińskiej jest w fatalnym stanie. Niejednokrotnie mieszkańcy podczas rozmów bezpośrednich zgłaszali mi potrzebę remontu tej drogi. Cieszę się, że po raz kolejny wsłuchujemy się w ich oczekiwania i postulaty - zaznacza radny Rady Gminy Stare Czarnowo ze Starego Czarnowa Damian Rabenda.

Zakres robót obejmie rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi na podbudowie z brukowca oraz wykonanie nowej konstrukcji bitumicznej nawierzchni o przekroju dwupasowym. Po przebudowie ulica będzie miała 5m szerokości, po 2,5m w każdą stronę. Dodatkowo zostaną wybudowane zjazdy do posesji.

Ulica Okrężna w Żelisławcu

Inwestycja dotyczy przebudowy dwóch odcinków drogi gminnej o długości 156 m w Żelisławcu, 100 m odcinek główny i 56 m boczny.

- Drogi w Żelisławcu w ostatnich latach zmieniły się nie do poznania. Jak obiecałem kiedyś mieszkańcom, postawiłem sobie za cel, żeby wszystkie drogi w naszej miejscowości wyremontować. Do realizacji tego zamierzenia jest coraz bliżej - powiedział radny Rady Gminy Stare Czarnowo z Żelisławca Dariusz Ruszczycki.

Roboty obejmą rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi z kruszywa, żużlu i szlaki oraz wykonanie nawierzchni asfaltowej i zjazdów do nieruchomości.

Koszt obu inwestycji wyniesie ponad 1,2 mln zł. Prawie 600 tys. zł pochodzić będzie ze środków przyznanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Zadanie zrealizowane zostanie się do końca grudnia 2024 r.

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • Plan ogólny gminy Stare Czarnowo
 • Plan zagospodarowania przestrzennego Binowa
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia