Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Koło Emerytów i Rencistów z Kołbacza obchodziło 10-lecie swojego istnienia. Działalność rozpoczęło w 2009 roku. Od samego początku członkowie aktywnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez Gminę Stare Czarnowo.

 


Podczas uroczystości na świetlicy w Kołbaczu, nie zabrakło podsumowania działalności. Były życzenia zdrowia i pomyślności. Przygotowano - specjalnie na tę okazję - pyszny tort, upominki i kwiaty. Wydarzenie uświetnił występ Tadka Wasilewskiego, gryfińskiego artysty i wieloletniego przyjaciela Koła Emerytów i Rencistów w Kołbaczu.

- Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie od dekady wspierają działalność naszego koła. Ta pomoc i wspólne cele pozwalają nam być cały czas aktywną organizacją – powiedziała przewodnicząca Iwona Kujawska.  

Koło Rencistów i Emerytów w Kołbaczu powstało w 2009 roku. Obecnie liczy osiemnastu członków.

Foto: Tadek Wasilewski

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia