Facebook
wtorek, 27 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

Ten szczególny dzień jest świętem nie tylko dla najstarszych mieszkańców, ale i całej lokalnej społeczności gminy, bo seniorom należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość oraz mądrość życiową, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

- Gminny Dzień Seniora na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń gminy. Seniorzy są aktywni, kreatywni, pełni energii i niezwykle pomocni. Bez nich nie wyobrażamy sobie codziennego życia. Dlatego ten szczególny dla nich dzień jest w gminie od lat obchodzony bardzo uroczyście - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Święto Seniorów cieszy się od lat rosnącym zainteresowaniem. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnikom obchodów zapewniono transport, poczęstunek i wiele wrażeń.

- Wszystkim seniorom z naszej gminy składam życzenia zdrowia, pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz spełniania marzeń dotąd niespełnionych - życzył w imieniu rady gminy Stare Czarnowo, wiceprzewodniczący rady gminy Dariusz Ruszczycki.

Zabawa, która rozpoczęła o godzinie 17, trwała niemalże do północy. Na gości czekał pyszny poczęstunek - tradycyjne wędliny i potrawy przygotowane przez Bartosza Bińkowskiego oraz okazały tort. Całość imprezy poprowadził zespół Blue-Box. Seniorzy brali również udział w licznych konkursach m.in. tańca i w kalamburach, w których wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, sfinansowane przez Gminę Stare Czarnowo.

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia