Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Bez pęknięć i nierówności - taka ma być ulica Bohaterów w Kołowie. Władze gminy podpisały umowę na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi. Dokument parafowała wójt Marzena Grzywińska.

 

 

Droga w złym stanie technicznym w 2016 roku przekazana została Gminie Stare Czarnowo przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie. Powiat już wcześniej nie prowadził na niej kompleksowych remontów czy modernizacji, a jedynie doraźne naprawy.

- Od czterech lat podczas każdego spotkania radny Kazimierz Bejnarowicz wnioskował o remont głównej ulicy Kołowa. W końcu udało się wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej przebudowy drogi, bo przecież najważniejsi są mieszkańcy i ich potrzeby - przyznaje wójt Marzena Grzywińska.

W ramach podpisanej umowy wykonawca opracuje dokumentację projektową dla przebudowy drogi na odcinku około pół kilometra.

- Stan ulicy Bohaterów to największa bolączka mieszkańców naszej malowniczej wsi. Dzięki współpracy z władzami Gminy Stare Czarnowo, niedługo o jej złym stanie będziemy mogli zapomnieć. To obecnie początek inwestycji. Teraz dokumentacja projektowa, a w następnych latach realizacja - podkreśla radny Rady Gminy Stare Czarnowo Kazimierz Bejnarowicz.

Projektowana ulica Bohaterów doczeka się nowej nawierzchni bitumicznej, odwodnień, zjazdów do posesji, chodników i zatoczek autobusowych. Wybrany projektant ma również obowiązek uzyskać wszelkie wymagane prawem decyzje i pozwolenia.

- To pierwszy etap inwestycji. Dzięki wykonanej dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę, będziemy mogli szykować się do rozpoczęcia prac budowlanych - przekonuje wiceprzewodniczący Rady Gminy Stare Czarnowo Dariusz Ruszczycki.

Koszt opracowania dokumentacji projektowej to ponad 70 tys. zł.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia