Facebook
środa, 16 stycznia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Stowarzyszenie „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym "Jedz ryby będziesz zdrów - najsmaczniejsza potrawa z ryb słodkowodnych”, w ramach imprezy „Piknik Rodzinny z rybką w tle”.

 

 

 1. Organizator i wykonawca konkursu - Stowarzyszenie „WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie, ul. Rynek Staromiejski 5, 73-110 Stargard.
 2. Termin - 9 czerwca 2018 r. przy zbiorniku wodnym SICINA w Pyrzycach.
 3. Temat konkursu: Jedz ryby będziesz zdrów - najsmaczniejsza potrawa z ryb słodkowodnych.
 4. Cele konkursu:
 • promocja tradycyjnych, lokalnych przepisów kulinarnych
 • propagowanie bogactwa i różnorodności zachodniopomorskich tradycji kulinarnych
 • wzrost spożycia ryb jako produktu lokalnego, uwydatnienie walorów smakowych potraw z ryb słodkowodnych
 • aktywizacja mieszkańców z terenu Lokalnej Grupy Działania
 1. Udział w konkursie powinien być poprzedzony zgłoszeniem uczestnictwa - wzór formularza zgłoszeniowego stanowi załącznik  nr 1 do Regulaminu.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego dysponowania recepturami na zgłoszone do konkursu potrawy i  ich wykorzystania do działań związanych z promocją regionu.
 3. Organizator zapewnia uczestnikom miejsce do zaprezentowania potraw konkursowych.
 4. Konkurs adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń lokalnych i mieszkańców terenu Stowarzyszenia „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie, którzy interesują się kuchnią regionalną, pasjonują się gotowaniem i chcą pokazać swój talent kulinarny szerokiej publiczności.
 5. Tematem przewodnim konkursu są tradycyjne, lokalne potrawy z ryb słodkowodnych z lokalnych jezior i stawów (karp, sandacz, lin, sieja, sielawa).

Świeże ryby (w ilości do 3 kg) zostaną dostarczone zgłoszonym uczestnikom konkursu lub odebrane przez uczestnika we wskazanym  miejscu dystrybucji. Preferowany rodzaj ryby uczestnik zaznacza w formularzu zgłoszeniowym. Rodzaj ryby uwarunkowany jest od dostępności w tym okresie. Koszt pozostałych składników potraw ponosi uczestnik.

 1. Organizator nie zwraca uczestnikom kosztów udziału w konkursie. 
 2. W konkursie mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia z obszaru LGD, zarówno mieszkańcy jak i reprezentacje kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń.
 3. Zgłoszenia można dokonać osobiście w Stowarzyszeniu „WIR” - Wiejska Inicjatywa Rozwoju, telefonicznie tel. 91-578-43-78 lub mailowo - email: wir-lgd@wp.pl do dnia 23 maja 2018 r.
 4. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego do konkursu z oświadczeniem na przetwarzanie danych osobowych i rozpowszechniania wizerunku i przeniesienia praw autorskich - załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
 5. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Limit w konkursie - 20 uczestników.
 6. Oceny potraw oraz wyboru zwycięzców dokona komisja konkursowa.
 7. Potrawa powinna być odpowiednio przygotowana do prezentacji na półmisku/talerzu. Do potrawy powinien być dołączony jej opis zawierający nazwę potrawy i przepis przygotowania.
 8. Jury po degustacji i ocenie nagrodzi najlepsze potrawy, zwycięzcy otrzymają nagrody.
 9. Wszystkie potrawy biorące udział w konkursie, mają szansę zostać umieszczone w publikacji z przepisami kulinarnymi wydanymi w ramach realizowanego projektu współpracy. O tym, które potrawy znajdą się w informatorze zdecyduje Organizator.
 10. Kryteria oceny potraw obejmują:
 1. Wygląd/Estetyka - od 1 do 5 pkt.
 2. Smak - od 1 do 5 pkt.
 3. Oryginalność - od 1 do 5 pkt.
 4. Tradycyjność przepisu - od 1 do 5 pkt.
 1. Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe w formie sprzętu agd o zróżnicowanej wartości i dwa wyróżnienia nagrodzone sprzętem agd. Wszystkie nagrody o łącznej wartości 1 975 zł.
 2. Pozostali  uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pocieszenia - fartuszki i skrobaczki do ryb.
 3. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej Stowarzyszenia „WIR”-Wiejska Inicjatywa Rozwoju. Uczestnicy konkursu powinni wyrazić pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) i rozpowszechnianiu wizerunku zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ( Dz. U. z 2006 nr 90 poz. 631.) dla potrzeb niezbędnych do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 w tym na potrzeby organizacji i promocji konkursu.

Załączniki:

 1. Regulamin konkursu.
 2. Formularz zgłoszeniowy.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia