Facebook
wtorek, 19 lutego 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Na początku lutego odbędą się zebrania wiejskie w sołectwach Nieznań i Żelewo. Mieszkańcy podejmą decyzję o przesunięciu środków na realizacje zadań w ramach funduszu sołeckiego na rok 2018. To również doskonała okazja do zapoznania się z bieżącymi sprawami sołectwa i rozmowy o potrzebach swoich miejscowości.

 

Zebranie wiejskie w sołectwie Żelewo odbędzie się 2 lutego br. o godzinie 18.30 w świetlicy wiejskiej w Żelewie. Celem zebrania będzie przeniesienie środków finansowych na zakup nowych mebli kuchennych oraz zmywarki do świetlicy. Ze środków budżetu gminy kuchnia w świetlicy zostanie gruntownie odświeżona. Pracę wykonają pracownicy gospodarczy urzędu gminy.

Natomiast w sołectwie Nieznań planowane jest przeniesienie środków finansowych na zakup wyposażenia do nowej kuchni. Wcześniej zaplanowano środki na koszenie terenów zielonych w kwocie 2 tys. zł, jednak zadanie to realizować będzie urząd gminy w ramach budżetu gminy. Dodajmy, że w ramach funduszu sołeckiego w ubiegłym roku zakupiono nowe meble kuchenne oraz blat do świetlicy. Zebranie wiejskie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Nieznaniu 3 lutego br. o godz. 15.00.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia