Facebook
środa, 22 sierpnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Na początku lutego odbędą się zebrania wiejskie w sołectwach Nieznań i Żelewo. Mieszkańcy podejmą decyzję o przesunięciu środków na realizacje zadań w ramach funduszu sołeckiego na rok 2018. To również doskonała okazja do zapoznania się z bieżącymi sprawami sołectwa i rozmowy o potrzebach swoich miejscowości.

 

Zebranie wiejskie w sołectwie Żelewo odbędzie się 2 lutego br. o godzinie 18.30 w świetlicy wiejskiej w Żelewie. Celem zebrania będzie przeniesienie środków finansowych na zakup nowych mebli kuchennych oraz zmywarki do świetlicy. Ze środków budżetu gminy kuchnia w świetlicy zostanie gruntownie odświeżona. Pracę wykonają pracownicy gospodarczy urzędu gminy.

Natomiast w sołectwie Nieznań planowane jest przeniesienie środków finansowych na zakup wyposażenia do nowej kuchni. Wcześniej zaplanowano środki na koszenie terenów zielonych w kwocie 2 tys. zł, jednak zadanie to realizować będzie urząd gminy w ramach budżetu gminy. Dodajmy, że w ramach funduszu sołeckiego w ubiegłym roku zakupiono nowe meble kuchenne oraz blat do świetlicy. Zebranie wiejskie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Nieznaniu 3 lutego br. o godz. 15.00.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia