Facebook
poniedzialek, 19 lutego 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja

Na początku lutego odbędą się zebrania wiejskie w sołectwach Nieznań i Żelewo. Mieszkańcy podejmą decyzję o przesunięciu środków na realizacje zadań w ramach funduszu sołeckiego na rok 2018. To również doskonała okazja do zapoznania się z bieżącymi sprawami sołectwa i rozmowy o potrzebach swoich miejscowości.

 

Zebranie wiejskie w sołectwie Żelewo odbędzie się 2 lutego br. o godzinie 18.30 w świetlicy wiejskiej w Żelewie. Celem zebrania będzie przeniesienie środków finansowych na zakup nowych mebli kuchennych oraz zmywarki do świetlicy. Ze środków budżetu gminy kuchnia w świetlicy zostanie gruntownie odświeżona. Pracę wykonają pracownicy gospodarczy urzędu gminy.

Natomiast w sołectwie Nieznań planowane jest przeniesienie środków finansowych na zakup wyposażenia do nowej kuchni. Wcześniej zaplanowano środki na koszenie terenów zielonych w kwocie 2 tys. zł, jednak zadanie to realizować będzie urząd gminy w ramach budżetu gminy. Dodajmy, że w ramach funduszu sołeckiego w ubiegłym roku zakupiono nowe meble kuchenne oraz blat do świetlicy. Zebranie wiejskie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Nieznaniu 3 lutego br. o godz. 15.00.