Facebook
środa, 13 grudnia 2017 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniono moc atrakcji.

  relacja
 • Edukacyjna wyprawa nad Bałtyk

  Najmłodsi mieszkańcy gminy Stare Czarnowo wybrali się nad Morze Bałtyckie. Jak się okazało dla wielu z nich to atrakcja nie tylko w okresie letnim. W obozie edukacyjnym udział wzięło blisko 100 dzieci.

  relacja
 • Ulica Słoneczna już po remoncie

  Zakończyła się modernizacja blisko 700-metrowego odcinka ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Zakończenie prac to dla mieszkańców miejscowości przede wszystkim komfort jazdy i wygoda w dojeździe do posesji.

  relacja
 • Rolnicy podziękowali za plony

  Tłumy mieszkańców, barwny korowód z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, niezliczona ilość zabaw i konkursów, specjały lokalnego jadła oraz muzyka na żywo - tak wyglądało tegoroczne Święto Plonów.

  relacja

Ruszyły zapisy do drugiej edycji konkursu "Cała gmina w kwiatach". Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja br. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Starym Czarnowie podczas Święta Plonów.

 

 

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Organizatorem konkursu „Cała gmina w kwiatach”, zwanego dalej Konkursem, jest wójt gminy Stare Czarnowo.
 2. Konkurs prowadzony jest na obszarze gminy Stare Czarnowo.

 

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

 1. W Konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Stare Czarnowo.
 2. Celem Konkursu jest nagrodzenie najciekawszych rozwiązań w zakresie aranżacji najbliższego otoczenia domowego (ogrodów, balkonów, tarasów, skwerów, parapetów zewnętrznych na elewacjach budynków itp.) z wykorzystaniem naturalnej, żywej zieleni, kwiatów i innych elementów dekoracyjnych.
 3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pisemne zgłoszenie swojego udziału na formularzu zgłoszeniowym, który stanowi załącznik do regulaminu i można pobrać: w sekretariacie Urzędu Gminy Stare Czarnowo (ul. Św. Floriana 10, 74-106 Stare Czarnowo, pokój nr 13), ze strony internetowej Urzędu Gminy Stare Czarnowo (www.stareczarnowo.pl) lub u swojego sołtysa.
 4. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać pocztą lub złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Stare Czarnowo (ul. Św. Floriana 10, 74-106 Stare Czarnowo, pokój nr 13).
 5. W konkursie nie mogą wziąć udziału laureaci pierwszego miejsca poprzedniej edycji konkursu „Cała gmina w kwiatach”.

 

III. PRZEBIEG KONKURSU

 1. Okres przyjmowania zgłoszeń trwa od 10 kwietnia do 31 maja 2017 roku.
 2. Konkurs trwać będzie od 1 czerwca do 31 lipca 2017 roku. Przez cały ten okres uczestnicy Konkursu muszą dbać i pielęgnować zgłoszoną przez siebie nieruchomość np.: ogród, balkon, taras, skwer.
 3. W oparciu o nadesłane zgłoszenia, Komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Stare Czarnowo, dokona dwukrotnie oceny zgłoszonych obiektów w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2017 roku, po uprzednim indywidualnym uzgodnieniu z uczestnikami Konkursu terminu wizyty Komisji konkursowej.
 4. Komisja konkursowa przy ocenie obiektów będzie brała pod uwagę:
 • ogólne wrażenie estetyczne, pomysłowość, oryginalność,
 • harmonijne wkomponowanie w otoczenie,
 • dobór roślin, kompozycję kolorystyczną,
 • elementy małej architektury (donice kwiatowe, ławki, pergole, huśtawki ogrodowe itp.).
 1. Zgłoszenia rozpatrywane będą w dwóch kategoriach:
 1. najładniejszy balkon, taras, parapetów zewnętrznych na elewacjach budynków,
 2. najładniejszy ogród i skwer.
 1. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Starym Czarnowie podczas Święta Plonów w dniu 26 sierpnia 2017 roku.
 2. Dla zwycięzców Konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela Referat Organizacyjny, Spraw Obywatelskich, Promocji i Oświaty Urzędu Gminy Stare Czarnowo:
 1. e-mail: dadamska@stareczarnowo.pl,
 2. nr tel.: (91) 485 70 52,
 3. fax: (91) 485 70 60.
 1. Organizator zastrzega sobie prawo do fotografowania ocenianych obiektów, publikacji zdjęć w lokalnych mediach i na stronie internetowej Urzędu Gminy Stare Czarnowo oraz do podania do publicznej wiadomości danych osobowych laureatów Konkursu.
 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator Konkursu.

 

Załączniki:

 1. Regulamin drugiej edycji konkursu "Cała gmina w kwiatach".
 2. Formularz zgłoszeniowy do udziału w drugiej edycji konkursu "Cała gmina w kwiatach".

 

Relacja z pierwszej edycji konkursu "Cała gmina w kwiatach", która odbyła się w 2016 roku.