Facebook
wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie.

  relacja

Trzy świetlice w gminie Stare Czarnowo wyposażono w nowy sprzęt przeciwpożarowy. W okresie jesienno-zimowym zamontowane zostały w nich hydranty. Wszystko po to, aby w obiektach było bezpieczniej.

 

 

Wyposażenie trafiło do świetlic w: Binowie, Starym Czarnowie oraz Kołbaczu.

- Bezpieczeństwo użytkowników obiektów jest naszym priorytetem. Skuteczne i szybkie działania jakie podjęliśmy w tym ważnym społecznie aspekcie wynikało niestety z zaniedbań mojego poprzednika - zaznacza wójt Marzena Grzywińska.

Ponadto poprawa warunków bezpieczeństwa w świetlicach wynikała również z zaleceń Państwowej Straży Pożarnej i potrzeby dostosowania infrastruktury do obowiązujących przepisów bhp i ppoż. W efekcie wprowadzonych zmian wszystkie trzy budynki wzbogaciły się o przyłącza wodociągowe oraz o instalację hydrantową.

Koszt inwestycji wyniósł 32 tys. zł.