Facebook
wtorek, 16 sierpnia 2022 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Ważna inwestycja drogowa w Kartnie

  Ulica Długa w Kartnie zostanie przebudowana. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2022 r. Wartość zadania wyniesie blisko 11 mln zł.

  relacja
 • Nieruchomość na sprzedaż w Kartnie

  Wójt Gminy Stare Czarnowo ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej, oznaczonej w ewidencji geodezyjnej numerem działki 128/10, obręb Kartno.

  relacja
 • Rekordowa inwestycja w gminie Stare Czarnowo

  Binowo, Dobropole Gryfińskie, Glinna, Kartno, Kołowo i Żelisławiec połączone zostaną w grupowy system kanalizacyjny. Władze gminy na tą ważną inwestycję dla mieszkańców pozyskały 15 mln zł z programu Polski Ład.

  relacja
 • Przeżyli razem ponad 50 lat

  Kolejne piękne i wyjątkowe jubileusze w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50-letnim małżeńskim stażem odebrało Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Kolejna świetlica doczeka się przebudowy

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W tym roku dzięki pozyskanemu dofinansowaniu świetlica w Dobropolu Gryfińskim przejdzie kompleksową modernizację.

  relacja
 • Nabór zgłoszeń o przyznanie grantu

  Wójt Gminy Stare Czarnowo ogłasza nabór zgłoszeń o przyznanie grantu do projektu pn. Termomodernizacja budynków jednorodzinnych wraz z wymianą źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Stare Czarnowo.

  relacja

Zapraszamy na Święto Plonów do Starego Czarnowa. W tym roku dożynki gminne odbędą się przy ulicy Szczecińskiej - kompleks boisk orlik - w Starym Czarnowie, w sobotę, 27 sierpnia 2022 roku.

- Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, zapraszam serdecznie na gminne dożynki. Razem podziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę. Nie zabraknie przy tym konkursów, niespodzianek i wspólnej zabawy. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Effect - zapewnia wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Święto Plonów rozpoczniemy o godzinie 14.00 od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie, w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony.

O godzinie 15.00 uroczyście otworzymy Święto Plonów w Starym Czarnowie.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół disco-polo EFFECT, czyli twórcy takich hitów jak Uciekam od Żony, Książe Disco Polo i Tacy jak my, które w popularnym serwisie muzycznym mają dziesiątki milionów wyświetleń. Obok nich wystąpią inni znani artyści disco-polo: Justyna & Kris, SHYMI oraz pochodzący z Kołbacza Blue-Box. Od 22 do 3 nad ranem zabawa "pod gołym niebem".

Tuż przed blokiem koncertowym publiczność rozgrzeją pokazy artystyczne najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Na początek zobaczymy rytmiczne, kolorowe i akrobatyczne pokazy tańca wykonane przez najmłodszych, pod czujnym okiem instruktorów ze Studia Taneczno-Artystycznego Rytmix. Po nich na scenie pojawią się dzieci z Przedszkola Jarzębinka w Kołbaczu a swoje umiejętności akrobatyczne zaprezentuje Martyna Kotwicka.

 

Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy liczne atrakcje i konkursy z nagrodami:

 • na Najładniejszy wieniec dożynkowy,
 • na Najciekawszą aranżację stoiska wystawienniczego,
 • Staroczarnowskie specjały.

Więcej informacji o konkursach na naszej stronie internetowej oraz na naszym facebookowym profilu.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, na których czekać będzie szereg darmowych atrakcji: spektakl interaktywny, euro bungee, walec wodny, foto-budka, malowanie twarzy, wata cukrowa, baloniarz, wielkie bańki mydlane i malowanie krowy. Dodatkowo na stoiskach wystawienniczych czekać będą lokalne kulinarne specjały a sołectwo Stare Czarnowo wraz z Gminą Stare Czarnowo przygotuje z okazji dożynek smakołyki do degustacji.

Na finał dożynek, o godzinie 23.00 niebo nad Starym Czarnowem rozbłyśnie podczas pokazu sztucznych ogni.

Sponsorami Święta Plonów są:

 • Usługi Sprzętowo - Transportowe Zbigniew Skrzypa z Żelisławca,
 • Okręgowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Szczecinie,
 • Insan Sp. z o.o. z Dębiny,
 • UTB Bernard Baranowski z Glinnej,
 • SELFA GE S.A.,
 • HS MS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa,
 • "Kabanosik" Ilona i Grzegorz Lewandowscy,
 • Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Gryfino.

Wstęp na Święto Plonów 2022 jest bezpłatny.

Relacje z ostatnich edycji Święta Plonów:

 

 • Dożynki 2022
 • Pomoc humanitarna #PomagamUkrainie
 • Termomodernizacja budynków jednorodzinnych
 • RPO - Wymiana pieców
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Fundusz Dróg Samorządowych
 • Dodatek Osłonowy
 • Koronawirus
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia