Facebook
sobota, 28 listopada 2020 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Była droga, jest chodnik

  W Kołowie w miejsce drogi wewnętrznej powstał chodnik. Przebudowa i zmiana przeznaczenia tego odcinka gminnego terenu zakończyła się w listopadzie 2020 r. Koszt prac to ponad 70 tys. zł.

  relacja
 • Aktywni seniorzy wyjechali na Pojezierze Wałeckie

  Od lipca trwa kolejna edycja zajęć dla osób 60+. Na początek 100 seniorów zwiedzało wschodnią część województwa zachodniopomorskiego, w trakcie którego m.in. udali się na spektakl teatralny.

  relacja
 • Ułatwienia dla kierowców i pieszych

  Przebudowana została ulica Polna w Starym Czarnowie. Prace prowadzono od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego. Teraz kierowcom i pieszym jest łatwiej.

  relacja
 • ​​​​​​​Glinna z nową drogą i chodnikami

  Dobiegł końca kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 120. W Glinnej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik po obu stronach ulicy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 700 tys. zł.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja

Od lipca trwa kolejna edycja zajęć dla osób 60+. Na początek 100 seniorów zwiedzało wschodnią część województwa zachodniopomorskiego, w trakcie którego m.in. wzięli udział w warsztatach w gospodarstwie ”7 ogrodów”, wybrali się w rejs po jeziorze Radun czy udali się na spektakl teatralny.

 

Wycieczka z masą atrakcji

- Wyjazd był połączeniem pożytecznego z przyjemnym. Wykorzystując go chcieliśmy zrobić też coś dla seniorów, zadbać o ich rozwój oraz o rozrywkę. Seniorzy w miłej atmosferze, pod opieką przewodników, zwiedzali ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego. Wyjazd ten wpłynie na zacieśnienie więzi pomiędzy seniorami, otwarcie się na innych ludzi oraz dostarczenie seniorom dostępu do usług, na które często nie mogli sobie pozwolić przez ograniczony budżet - przyznaje uczestniczka projektu Senior z pasją i zarazem przewodnicząca Komisji Społecznej Rady Gminy Stare Czarnowo Bożena Froncala.

Na wyjazd seniorzy udali się w dwóch 50-osobowych grupach. W ciągu 3 dni, seniorzy wzięli udział w warsztatach w gospodarstwie ”7 ogrodów”, wybrali się w rejs po jeziorze Radun i zwiedzali Sanktuarium w Skrzatuszu. Specjalnie dla nich przyjechał ze swoim spektaklem Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina. W celu lepszego poznania się, dla seniorów zorganizowana została uroczysta kolacja z muzyką oraz ognisko. W wolnych chwilach mogli również skorzystać z kąpieli w pobliskim jeziorze.

Warsztaty w świetlicach

Z kolei od 20 lipca ruszają zajęcia dla seniorów. Warsztaty z plecionkarstwa, zajęcia muzyczne, z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz ratownikiem medycznym. Nie zabraknie zajęć motywacyjnych ze wzmacniania kondycji psychicznej, z zakresu świadczenia usług sportowych i porad prawnych. Zajęcia zaplanowano w świetlicach w Dębinie, Glinnej, Kołbaczu, Starym Czarnowie i Żelewie. Dokładne terminy warsztatów, ustalone zostaną indywidualnie na spotkaniach z seniorami i prowadzącymi zajęcia. Wszystkie działania będą realizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Pieniądze pozyskane z myślą o seniorach

Od 2015 roku zajęcia dla seniorów 60+ organizowane są w ramach środków pochodzących z budżetu Gminy Stare Czarnowo i rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Na ten cel Urząd Gminy oraz społeczni partnerzy pozyskali blisko 600 tys. zł. W tym roku wsparcie zostało ponownie przyznane.

- Na aktywność nigdy nie jest za późno, dlatego każdego roku nie zapominamy o naszych seniorach. Zaplanowane zajęcia zostały ustalone po konsultacjach właśnie z nimi. Cieszy mnie fakt, że także w tym roku udało nam się zapewnić cykl senioralnych przedsięwzięć. Bardzo ważne jest dla mnie, aby seniorzy mieli możliwość samorealizacji, spełniania swoich marzeń czy rozwijania pasji - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ponad 140 tys. zł dofinansowania

Za organizację przedsięwzięcia odpowiada Towarzystwo Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej. Partnerem zadania jest Gmina Stare Czarnowo, która przekazała wsparcie finansowe.

Projekt „Senior z pasją!” finansowany jest ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz z budżetu Gminy Stare Czarnowo. Wartość pozyskanego dofinansowania to ponad 140 tys. zł.

 • Koronawirus
 • Zajęcia dla seniorów
 • Spis rolny 2020
 • Konsultacje społeczne Dobropole Gryfińskie
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Fundusz Dróg Samorządowych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia