Facebook
piątek, 23 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

Dziewięciu młodym i zdolnym osobom z gminy Stare Czarnowo przyznano w 2017 roku stypendia wójta. Granty mają pomóc im w dalszej realizacji pasji i rozwoju talentu. Dwa wyróżnienia Marzena Grzywińska wręczyła podczas Święta Plonów, które odbyło się w sobotę 26 sierpnia br.

 

Tym razem wyróżnienia trafiły do Karoliny Kamrowskiej ze Starego Czarnowa i Fabiana Pacha z Dębiny.

- Cieszę się, że w naszej gminie mamy tak zdolną i mądrą młodzież. Wierzę, że przyznane granty dodadzą skrzydeł i motywacji do dalszej pracy - powiedziała wójt Marzena Grzywińska.

Karolina Kamrowska jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Zdobyła trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tczewie, a także zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie gitarowym. Fabian Pach z kolei to piłkarz Pogoni Szczecin, z którą w sezonie 2016/2017 zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych.

Przyznane przez Gminę Stare Czarnowo stypendia są formą pomocy dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej, która odnosi sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy, sztuki lub sportu. O granty mogli ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych, konkursów, festiwali artystycznych, zawodów sportowych, którzy chcą rozwijać umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje, a równocześnie charakteryzują się nienaganną postawą w swoim środowisku.

Pierwsze nagrody, 23 czerwca br. podczas zakończenia roku szkolnego 2016/2017, odebrało pięć uczennic Zespołu Szkół w Kołbaczu. To: Alicja Błaszczak, Maria Palus, Klaudia Król, Weronika Ladra i Oliwia Chudak. Kolejne stypendia, 27 czerwca br., wójt Marzena Grzywińska wręczyła w trakcie sesji Rady Gminy. Trafiły one do Kacpra Grabowskiego i Damiana Stępnia.

Oto stypendyści Gminy Stare Czarnowo w 2017 roku:

1. Karolina Kamrowska - stypendium artystyczne pierwszego stopnia
Uczennica i absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. Zdobywczyni III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Tczewie oraz zdobywczyni II miejsca w ogólnopolskim konkursie gitarowym przy Akademii Sztuki w Szczecinie.

2. Fabian Pach - stypendium sportowe pierwszego stopnia
Zawodnik klubu Pogoń Szczecin. Wraz z drużyną w sezonie 2016/2017 zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów starszych.

3. Alicja Błaszczak - stypendium naukowe drugiego stopnia
Uczennica VI klasy szkoły podstawowej w Kołbaczu. Laureatka Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

4. Maria Palus - stypendium naukowe drugiego stopnia
Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. Finalistka Konkursu Biologicznego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie.

5. Klaudia Król - stypendium naukowe drugiego stopnia
Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jezioro Miedwie i okolice” oraz II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Jezioro Miedwie w obiektywie”.

6. Weronika Ladra - stypendium naukowe trzeciego stopnia
Uczennica III klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie”.

7. Oliwia Chudak - stypendium naukowe trzeciego stopnia
Uczennica II klasy gimnazjum w Kołbaczu. W roku szkolnym 2016/2017 zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie”.

8. Kacper Grabowski - stypendium naukowe pierwszego stopnia
Uczeń gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie. W roku szkolnym 2016/2017 zdobył II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów. Ponadto uplasował się w ścisłej czołówce X szczecińskiego Konkursu Historycznego i laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

9. Damian Stępień - stypendium specjalne
Uczeń Zespołu Szkół im. M. Reja w Szczecinie. W roku 2017 zdobył tytuł wicemistrza Polski oraz był laureatem Mistrzostw Polski uczniów szkół cukierniczych.

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia