Facebook
sobota, 17 kwietnia 2021 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Spis powszechny 2021 - co nas czeka?

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. zostanie przeprowadzony od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.

  relacja
 • Remont dachu na budynku komunalnym w Starym Czarnowie

  Nowy dach będzie miał wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Szczecińskiej 45 w Starym Czarnowie. Zakończenie prac przy wymianie poszycia zaplanowano na czerwiec 2021 roku. Gmina Stare Czarnowo zabezpieczyła na ten cel prawie 80 tys. zł.

  relacja
 • Trwają szczepienia przeciw Covid-19

  Wójt Marzena Grzywińska zaprasza mieszkańców gminy, którzy ukończyli 48. rok życia, na bezpłatne szczepienia przeciw Covid-19. Mobilny punkt szczepień znajduje się w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Ponad milionowy grant dla gminy na inwestycje

  Będzie jeszcze więcej gminnych inwestycji. Władzom Starego Czarnowa udało się pozyskać ponad milion złotych na rozwój gminnej infrastruktury z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

  relacja
 • Droga do plaży w Binowie w przebudowie

  Wspólna inwestycja Gminy Stare Czarnowo i Powiatu Gryfińskiego stała się faktem. Modernizowana jest droga dojazdowa do plaży nad jeziorem w Binowie. Wartość inwestycji wyniesie prawie 310 tys. zł.

  relacja

Sołectwa podzieliły przyznane im przez władze gminy Stare Czarnowo fundusze sołeckie. W planach znalazło się wiele ciekawych propozycji. Prezentujemy jakie przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w sołectwach Glinna, Kartno i Kołbacz.

 

 

Decyzję na jakie inicjatywy przekazać środki podjęli mieszkańcy sołectw podczas zebrań, które odbyły się we wrześniu 2020 roku. Wydatki zatwierdzili zaś radni gminni podczas sesji 26 stycznia 2021 roku.

Fundusz sołecki to specjalne środki finansowe wyodrębnione z budżetu gminy. Są gwarancją realizacji przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. Łącznie wydatki w ramach funduszu sołeckiego zatwierdzone na 2021 rok wyniosą prawie 290 tys. zł.

- Z początkiem roku 2021 odbył się zaplanowany na ubiegły rok turniej piłkarski dla młodzieży. Niestety z powodu pandemii nie odbył się zaplanowany na styczeń wspólny opłatek i kolędowanie. Mamy nadzieje, że zaplanowane zadania na rok 2021 zostaną w pełni wykonane. Jeżeli imprezy integracyjne i rehabilitacyjne się nie odbędą, zostanie zwołane zebranie wiejskie, które będzie mogło przeznaczyć niewykorzystane pieniądze na inny cel - wyjaśniła sołtys sołectwa Kołbacz Magdalena Borowczak.

Jakie przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w poszczególnych sołectwach?

Sołectwo Glinna

Na rok 2021 zaplanowano modernizację boiska do siatkówki przy blokach za 16 tys. zł. Będzie to profesjonalne wyczyszczenie, wyrównanie i usypanie podłoża na całym terenie, zakup dodatkowego wyposażenia np.: siatki oraz podwyższenie ogrodzenia placu zabaw. Ponadto zaplanowano doposażyć świetlicę wiejską, jak i przeprowadzić inwentaryzację sieci elektrycznej. Na ten cel zaplanowano 5 tys. zł. Na lokalną integrację, jak dzień kobiet, dzień dziecka czy mikołajki przewidziano 7 tys. zł.

Sołectwo Kartno

Zadania do realizacji na ten rok to w głównej mierze dokończenie ogrodzenia boiska sportowego za 12 tys. zł oraz zakup i montaż dwóch kamer za ponad 4 tys. zł. Na lokalną integracje przewidziano około 1,5 tys. zł.

Sołectwo Kołbacz

Zaplanowało wydatki na zakup nowych stołów i krzeseł do świetlicy za 11 tys. zł oraz zakup doposażenia na plac rekreacyjny za przedszkolem, zakup i montaż drążka na siłowni zewnętrznej oraz wymianę piasku na boisku do siatkówki. Wartość prac to ok. 2,6 tys. zł. Kolejnym zadaniem w ramach funduszu będzie zakup generatora ozonu dla OSP Kołbacz oraz doposażenie boiska sportowego w piłkochwyt. Na ten cel przeznaczono 16 tys. zł. Na sprawy społeczne i lokalną integrację przewidziano 14 tys. zł. Będą to spotkanie opłatkowe, mikołajki, zajęcia rehabilitacyjne, dzień dziecka, inicjatywy biegowe (Rozbiegany Kołbacz), dzień seniora i zawody wędkarskie.

Fundusz sołecki na 2021 rok w podziale na sołectwa:

Lp.

Sołectwo

Wartość funduszu sołeckiego (w tys. zł)

1

Binowo

24,2

2

Dębina

24,9

3

Dobropole Gryfińskie

23,1

4

Glinna

27,5

5

Kartno

17,9

6

Kołbacz

50,0

7

Kołowo

14,4

8

Komorówko

11,7

9

Nieznań

13,9

10

Stare Czarnowo

39,6

11

Żelewo

19,5

12

Żelisławiec

22,7

Obliczając wysokość funduszu sołeckiego przypadającego na sołectwo, uwzględnia się liczbę mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i na pobyt czasowy w danej miejscowości.

 

 • Koronawirus
 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • RFIL
 • Fundusz Dróg Samorządowych
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia