Facebook
wtorek, 27 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

3 maja  w Gryfinie odbył się 43 Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy, w którym udział wzięli mieszkańcy gminy Stare Czarnowo.

 

 

 

Do Małgorzaty Dąbrowskiej, Renaty Raszczuk, Szymona Raszczuka, Waldemara Błażejczaka, którzy reprezentowali Naszą Gminę podczas Biegu Niepodległościowego w 11 listopada 2015 r., dołączyli Grzegorz Zieliński, Joanna Adamkowska i Piotr Raszczuk.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km na trasie Gryfino-Niemcy. W.Błażejczak wziął udział w półmaratonie i pokonał dystans 21 km.

Wszyscy z różnymi wynikami szczęśliwie ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto duży sukces odniosły: M.Dąbrowska - I miejsce, J.Adamkowska - III miejsce w swojej kategorii wiekowej a R.Raszczuk wygrała nagrodę pieniężną.

Wszystkim serdecznie gratulujemy a jednocześnie zachęcamy do biegania! Następny bieg już 18 czerwca w Stargardzie. Liczymy, że team złożony z mieszkańców gminy Stare Czarnowo do tego czasu się powiększy...

 

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia