Facebook
piątek, 23 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

Piłkarze Zootechnika Kołbacz bardzo udanie wznowili sezon rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej. W niedzielne popołudnie przy pełnych trybunach stadionu przy ulicy Anny Jagiellonki pewnie pokonali Tanowie Tanowo 4-1.

 

 

Pierwsza bramka padła w 31’ minucie meczu z rzutu wolnego. Precyzyjnym strzałem piłkę w bramce umieścił wychowanek klubu Piotr Sipko. Ten sam zawodnik siedem minut później trafił do bramki rywali po raz drugi.
Po zmianie stron zawodnicy Zootechnika dalej dominowali na boisku, stwarzając kolejne sytuację na zdobycie gola. W 77’ i 79’ minucie na stadionie wśród kibiców zapanowała euforia. Zootechnik podwyższył prowadzenie na 4:0. Pod koniec meczu goście zaliczyli honorowe trafienie.

Zgromadzonych kibiców przed meczem przywitał Zarząd GLKS Zootechnik Kołbacz w osobie Pana Krystiana Kiedrzynia wraz z zaproszonymi gośćmi: Prezesem Zarządu Instytutu Zootechniki PIB w Kołbaczu – Panem Eugeniuszem Malinowskim, Wójtem Gminy Stare Czarnowo – Panią Marzeną Grzywińską, Przewodniczącym Rady Gminy Stare Czarnowo – Panem Piotrem Kukawką oraz Zastępcą Wójta Gminy Stare Czarnowo – Panem Marcinem Krawczykiem.

Zaproszeni goście życzyli sukcesów sportowych drużynie, przekazali na ręce prezesa klubu symboliczne upominki sportowe: piłki, rękawice bramkarskie, torby piłkarskie, a także nowe szaliki dla kibiców, które zostały rozdane podczas meczu.

Dziękujemy kibicom za głośny doping i obecność podczas niedzielnego spotkania. Serdecznie zapraszamy do Kołbacza na kolejny mecz: 26 marca (sobota) o 13:00 rywalem naszych zawodników będzie Promień Mosty.

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia