Facebook
piątek, 23 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

W dniu 11 maja br. w Urzędzie Gminy w Starym Czarnowie odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone możliwością finansowania prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Gminy Stare Czarnowo.

 

Na zaproszenie Pani Marzeny Grzywińskiej, Wójta Gminy Stare Czarnowo, oprócz przedstawicieli parafii położonych na terenie gminy Stare Czarnowo, w spotkaniu uczestniczyli Pani Ewa Stanecka - Wojewódzki Konserwator Zabytków, przedstawiciele kurii biskupiej Pan Artur Czyżewski - pełnomocnik abpa szczecińsko-kamieńskiego oraz Ks. Kan. Marek Cześnin - Diecezjalny Konserwator Zabytków, Ks. Proboszcz Krzysztof Rytwiński z parafii Świętego Piotra i Pawła w Podjuchach oraz Pan Dariusz Przybylski - architekt.

Podczas spotkania omówiono stan zabytków położonych na obszarze Naszej Gminy oraz zaprezentowano programy i źródła finansowania, z których można korzystać przy prowadzeniu prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Wójt Gminy Marzena Grzywińska, zachęcała do składania wniosków w konkursie organizowanym przez Gminę Stare Czarnowo na udzielenie dotacji na wykonanie w 2016 r. prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Gminy Stare Czarnowo. Budżet w tym konkursie wynosi 50 000 zł. Podczas spotkania omówione zostały praktyczne wskazówki dotyczące regulaminu konkursu, zasady oraz tryb udzielania dotacji, a także zagadnienia możliwe do finansowania w ramach dotacji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu, za cenne wskazówki oraz informacje mające wpływ na zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego naszych zabytków.

 

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia