Facebook
piątek, 23 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

Blisko 50 tys. zł refundacji otrzyma Gmina Stare Czarnowo za zorganizowanie II Święto Mleka. Wydarzenie odbyło się w Glinnej 27 oraz 28 maja 2017 r. Umowę częściowego zwrotu kosztów przedsięwzięcia podpisali 18 lipca br. wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz wójt Marzena Grzywińska.

 

 

 

Była to druga edycja przedsięwzięcia. W programie nie zabrakło wystaw bydła mlecznego, ptactwa hodowlanego i ozdobnego, a także pokazów kóz, koni, owiec i królików. Niebywałą atrakcją był konkurs młodego hodowcy, w trakcie którego najmłodsi hodowcy na Pomorzu Zachodnim prezentowali swoje cielaki.

- Cieszę się, że wydarzenie zostało zauważone i docenione przez władze samorządu województwa. Mleko kojarzy się zdrowiem, a zdrowie z ekologią, dlatego zorganizowaliśmy święto w naszej "zielonej" perełce, czyli w Glinnej. Wydarzenie staje się coraz bardziej popularne, a o jego randze świadczy obecność mieszkańców i to nie tylko z naszej gminy czy powiatu gryfińskiego - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Dwudniowe przedsięwzięcie to moc atrakcji. Z nich głownie skorzystały dzieci. Strefa animacji oferowała bezpłatne korzystanie z dmuchańców, kul wodnych, euro bungee, malowania twarzy, klauna baloniarza, ścianki wspinaczkowej, byka rodeo czy krowy do dojenia. Najmłodsi mieli możliwość pokazania swoich zdolności artystycznych. Wzorem ubiegłego roku malowali sztuczną krowę, która stanie przed budynkiem Urzędu Gminy w Starym Czarnowie.

- Mleczne święto w Glinnej to jedna z 15 ciekawych inicjatyw, które wsparliśmy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wszystko po to, by promować to co na zachodniopomorskiej wsi najlepsze - przekonywał wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Siłą wydarzenia w Glinnej były jednak konkursy, na które czekali zarówno dorośli jak i najmłodsi. Po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w piciu mleka. W tej konkurencji bezkonkurencyjny okazał się Władysław Dobrzański z Dębiny. Chętni mogli wystartować w zawodach dojenia krowy na czas czy spróbować swoich sił podczas zmagań na byku rodeo. Nagrody przewidziano także dla uczniów szkół podstawowych z całego województwa biorących udział w konkursie "Moja mleczna kraina".

Całość święta dopełniła degustacja produktów tradycyjnych i regionalnych, np. specjalnie przygotowanej grochówki kołbackiej, a także występy muzyczne m.in. trębaczy myśliwskich z Ahlbeck (Niemcy), zespołów folklorystycznych oraz muzyki disco polo.

Fundusze, które zrefundują częściowo koszty organizacji wydarzenia pochodzą z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich działającej zgodnie z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Główne jej cele to zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i możliwościach finansowania, aktywizacja mieszkańców wsi, a także wspieranie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności, leśnictwie i na obszarach wiejskich.

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia