Facebook
niedziela, 03 grudnia 2023 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja
 • ​​​​​​​Laptopy trafiły do czwartoklasistów

  28 nowych laptopów trafiło w czwartek do uczniów Szkoły Podstawowej w Kołbaczu. Komputery przekazane zostały czwartoklasistom zakupionym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

  relacja
 • Tłumy na gminnych dożynkach

  Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki. Tegoroczne dożynki odbyły się w Kołbaczu.

  relacja

W dniu 20 czerwca br. w Baniach odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. Naszą gminę reprezentowały cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – z Kołbacza, ze Starego Czarnowa oraz z miejscowości Żelewo i Żelisławiec. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Ochotnicza Straż Pożarna z Kołbacza.

 

Wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej bardzo nas cieszą, z pewnością daje to nam – mieszkańcom, poczucie bezpieczeństwa i powód do dumy, że mamy dobrze wyszkolonych strażaków! Kołbaczowi serdecznie gratulujemy zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej, a pozostałym jednostkom woli walki i życzymy kolejnych sukcesów!

Zawody składały się z 2 konkurencji: sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych. Ilość punktów odpowiada wynikowi czasowemu – tutaj im mniejszy, tym lepiej. Prezentujemy podium w konkurencji sztafeta pożarnicza:

 • 1 miejsce - OSP Banie z wynikiem 53,77 pkt.
 • 2 miejsce - OSP Kołbacz z wynikiem 56,43 pkt.
 • 3 miejsce - OSP Wełtyń z wynikiem 57,57 pkt.

oraz wyniki z ćwiczeń bojowych:

 • 1 miejsce - OSP Wełtyń z wynikiem 46,48 pkt.
 • 2 miejsce - OSP Radziszewo z wynikiem 46,73 pkt.
 • 3 miejsce - OSP Chwarstnica z wynikiem 49,84 pkt.

Zmagania w tych dwóch konkurencjach przełożyły się na następujące wyniki ogólne:

 1. OSP Wełtyń z wynikiem 104,05 pkt.
 2. OSP Kołbacz z wynikiem 110,89 pkt.
 3. OSP Chwarstnica z wynikiem 111,17 pkt.
 4. OSP Radziszewo z wynikiem 111,70 pkt.
 5. OSP Stare Czarnowo z wynikiem 115,18 pkt.
 6. OSP  Sobieradz z wynikiem 115,80 pkt.
 7. OSP Żelewo z wynikiem 117,98 pkt.
 8. OSP Ognica z wynikiem 119,39 pkt.
 9. OSP Dłusko Gryfińskie z wynikiem 133,69 pkt.
 10. OSP Widuchowa z wynikiem 135,84 pkt.
 11. OSP Krzywin z wynikiem 153,95 pkt.
 12. OSP Banie dyskwalifikacja
 13. OSP Żelisławiec dyskwalifikacja

 

 • FIO 2023-2024
 • Projekt planu miejscowego Stare Czarnowo
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia