Facebook
niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Ścieżka połączy Stare Czarnowo z gminą Gryfino

  Ważna inwestycja rowerowa realizowana będzie w gminie Stare Czarnowo. Ścieżka rowerowa o długości 9 km połączy Stare Czarnowo, Glinną, Kartno, Żelisławiec i gminę Gryfino. Obecnie trwają prace projektowe.

  relacja
 • Miliony na termomodernizację szkoły w Kołbaczu

  Parę lat temu Gmina Stare Czarnowo wyremontowała i zaadaptowała na cele edukacyjne poddasze w Zespole Szkół w Kołbaczu. Dzięki pozyskanemu ostatnio dofinansowaniu ze środków unijnych, placówka przejdzie kolejną modernizację.

  relacja
 • Unijne dofinansowanie na remonty dróg

  Ulice Dębińska w Starym Czarnowie i Okrężna w Żelisławcu zostaną przebudowane. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek województwa Rafał Rosiński i wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Pięć ważnych dróg w Dębinie i w Glinnej zostanie przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja

Już po raz piąty z rzędu grupa pielgrzymów XXIV Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej zmierzających do Częstochowy, skorzystała z gościnności włodarzy i mieszkańców naszej gminy. Pielgrzymi dotarli do naszej gminy od strony Binowa, jadąc przez malownicze tereny Puszczy Bukowej, niewątpliwie jednej z wizytówek naszej malowniczej gminy.

 

Dla pielgrzymów był to pierwszy dzień z długiej trasy do pokonania, wyruszyli po uroczystej mszy w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, następnie docierając na prawy brzeg Odry do Sanktuarium na osiedlu Słonecznym. Po opuszczeniu Szczecina dotarli do naszej gminy, w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie zostali przywitani przez Marzenę Grzywińską - Wójta Gminy oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – którzy podjęli się organizacji tego przedsięwzięcia.

Podróżujący mogli nabrać sił przed dalszą drogą. Przyczynili się do tego także nasi lokalni dobroczyńcy. Dzięki ich hojności nie zabrakło ciepłych posiłków, słodkich drożdżówek oraz  napojów. Goście mogli się nasycić oraz uzupełnić swoje zapasy przed dalszą podróżą, a także porozmawiać z mieszkańcami. Pomimo upału wszystkim dopisywał dobry nastrój i optymizm, że będą w stanie dojechać do celu.

Przedział wiekowy pielgrzymów to duża rozpiętość, bowiem najmłodszy uczestnik ma zaledwie kilka miesięcy, a najstarszy 82 lata. Aby wziąć udział w tej niesamowitej pielgrzymce uczestnicy przyjechali do Szczecina z różnych, nawet najodleglejszych części kraju. Kapelan pielgrzymki Ks. Prob. Kan. Roman Rostkowski w imieniu pielgrzymów złożył serdeczne podziękowanie organizatorom spotkania, a Pani Wójt życząc im szczęśliwego dotarcia do Częstochowy, zaprosiła ich do nas ponownie za rok.

Osoby zainteresowane zapraszamy do śledzenia trasy pielgrzymki na stronie: www.szczecinska-rowerowa.pl

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • Plan ogólny gminy Stare Czarnowo
 • Plan zagospodarowania przestrzennego Binowa
 • Plan zagospodarowania przestrzennego Kołowa
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia