Facebook
piątek, 23 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

Gmina Stare Czarnowo jest beneficjentem projektu: „Aktywność, współpraca i integracja siłą seniora!”. Projekt zakłada realizowanie różnych form integracji wewnątrzpokoleniowej i międzypokoleniowej w środowisku osób starszych zamieszkujących naszą gminę.

 

Ukoronowaniem pierwszego etapu projektu, był wspólny wyjazd szanownych seniorów nad Morze Bałtyckie. Dnia 31 lipca, wczesnym rankiem seniorzy wyruszyli w podróż do nadmorskiego kurortu, Kołobrzegu.

Uczestnicy po przybyciu podzielili się na dwie grupy, gdzie wraz z certyfikowanymi przewodnikami zwiedzali uroki Kołobrzegu. Rozpoczęli od miejsca gdzie wszystko się zaczęło – od dzisiejszego Budzistowa. Mogli tam również zwiedzić najstarszy kościółek z 1222 roku.

Kolejnym punktem podróży było multimedialne muzeum miasta „Patria Colbergiensis”, gdzie dzięki autorskiej ekspozycji, zbudowanej z figur woskowych oraz za pomocą nowoczesnej multimedialnej formy przekazu i w pełni profesjonalnego oświetlenia, poznać można niezwykle barwną, magiczną historię Kołobrzegu.

Po wyjściu z muzeum, uczestników czekał spacer w centrum miasta, uczestnicy odwiedzili m.in. ratusz, bazylikę, starówkę; park 18 marca, po czym udali się na pyszny obiad.

Popołudniową porą, celem wycieczki były już atrakcje związane jedynie z plażą i morzem: wizyta przy źródle solankowym czy spacer w dzielnicy uzdrowiskowej, by ostatecznie zregenerować swoje siły spacerując po molo.

Na pożegnanie z Kołobrzegiem, szanowni seniorzy udali się w niemal godzinny rejs statkiem po Bałtyku. Kiedy wszyscy bezpiecznie dotarli na ląd, udali się autokarami w podróż powrotną do domu, gdzie na nich i ich opowieści czekali najbliżsi.

 

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia