Facebook
wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie.

  relacja

Stadion sportowy w Kołbaczu zlokalizowany jest w samym centrum miejscowości, wraz z przylegającą obok halą widowiskowo-sportową oraz mini boiskiem ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, tworząc kompleks sportowy.

 

 

Stadion posiada 200 miejsc siedzących (krzesełka) dostępnych dla kibiców na zmodernizowanych 3 trybunach. Na codzień trenuje tutaj lokalny klub sportowy - GLKS Zootechnik Kołbacz - występujący w Zachodnioporskiej Klasie Okręgowej (Grupa 1 - Szczecin).

Obiekt pomieści ponad 1000 widzów. Na stadionie podczas sezonu rozgrywek piłkarskich dla kibiców otwarta jest toaleta. Zawodnicy oraz sędziowie podczas rozgrywek ligowych korzystają z szatni, toalet i łazienek na hali widowiskowo-sportowej. Obiekt jest oświetlony, przystosowany do korzystania po zmroku (150 LUX).

Nieopodal zlokalizowane są dwa parkingi: wzdłuż stadionu oraz na terenie hali widowiskowo-sportowej.