Facebook
piątek, 23 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Czarnowie wzbogacili się o nowy wóz strażacki. Uroczyste przekazanie kluczyków do samochodu ratowniczo-gaśniczego nastąpiło 5 października 2023 r.

W tym roku dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z budżetu państwa w ramach dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz dotacji Gminy Stare Czarnowo, OSP Stare Czarnowo zakupiło średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

- Bycie strażakiem to zajęcie niezwykle odpowiedzialne, wymagające również doskonałego wyszkolenia. Cieszę się, że właśnie takich strażaków mamy w gminie Stare Czarnowo. Wiem, że samochód posłuży długie lata w jednostce, która ma wiele obowiązków. Niech ten wóz dobrze Wam służy - powiedziała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Całkowity koszt zakupu wozu strażackiego to ponad 1,1 mln zł. Dofinansowanie pojazdu odbyło się przy wsparciu samorządu Gminy Stare Czarnowo w kwocie 250 tys. zł oraz funduszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jest to już drugi wóz strażacki, który w ostatnim czasie trafił do druhów z naszej gminy. W 2022 roku OSP Kołbacz otrzymało dotacje z MSWiA oraz Gminy Stare Czarnowo, dzięki czemu zakupiło średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia