Facebook
piątek, 23 lutego 2024 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Drogowe inwestycje w Dębinie i w Glinnej

  Cztery ważne drogi w Dębinie i w Glinnej zostaną przebudowane. Samorząd gminny ze Starego Czarnowo pozyskał na te inwestycje blisko 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

  relacja
 • Wyjątkowe święto, wyjątkowych osób

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo dzień seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie. Uczestnikom zapewniona została moc atrakcji.

  relacja
 • Przebudowa głównej ulicy w Żelewie

  Ważna inwestycja drogowa rozpocznie się w przyszłym roku w Żelewie. Przebudowany zostanie 600-metrowy fragment ulicy Miedwiańskiej. Ponad 800 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  relacja
 • W Kołbaczu powstała nowa droga

  Zakończyła się przebudowa ulicy Szarych Mnichów w Kołbaczu. Było to możliwe dzięki blisko 2,5 mln zł dofinansowaniu, pozyskanemu z Rządowego Funduszu Polski Ład, na rozbudowę drogi osiedlowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Prezydenckie medale dla małżeńskich par

  Kolejny rok i kolejne małżeńskie jubileusze w naszej gminie. Siedem par z 50-letnim stażem odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Nie zabrakło również gratulacji, pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

  relacja

71,14% wyniosła frekwencja w gminie Stare Czarnowo w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP, które odbyły się 15 października 2023 r. Jest to najwyższa frekwencja w powiecie gryfińskim, spośród gmin do 20 tys. mieszkańców.

- Jestem wdzięczna wszystkim mieszkańcom gminy Stare Czarnowo za rekordową frekwencję. Dziękuję wam za odpowiedzialne wzięcie udziału w tym wielkim wydarzeniu i sukcesie naszej demokracji. Dzięki waszemu zaangażowaniu i licznemu udaniu się w niedzielę do komisji wyborczych, do gminy Stare Czarnowo trafi 2,5 mln zł - podsumowała wybory do parlamentu wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Kwota 2,5 mln zł to bonus frekwencyjny dla gmin do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja w wyborach do parlamentu wyniosła ponad 60% i była największa w powiecie. Po 250 tys. zł będzie można przeznaczyć na działalność kół gospodyń wiejskich i lokalne kluby sportowe. Z kolei po milionie złotych przekazanych zostanie z myślą o remizach OSP i na dowolny cel w ramach budżetu obywatelskiego.

Wybory w gminie Stare Czarnowo odbyły się w 6 obwodach głosowania w Binowie, w Dębinie, w Glinnej, w Kołbaczu, w Starym Czarnowie i w Żelisławcu. Frekwencja wahała się w poszczególnych komisjach wyborczych od ponad 67% do prawie 76% w obwodzie w Żelisławcu.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy mieszkańcom naszej gminy.

 

 • FIO 2023-2024
 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • obszary chronione
 • Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
 • Czyste Powietrze
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
 • Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych
 • Cyfrowa Gmina
 • RFIL
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia