Facebook
środa, 13 listopada 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Zakończył się pierwszy etap grodzenia terenu świetlicy, placu zabaw, wiaty rekreacyjnej i boiska w Kartnie. Koszt nowej infrastruktury wyniósł prawie 10 tys. zł. Kontynuacja robót planowana jest w 2020 roku.

 

 

Nowo wybudowana świetlica wiejska w Kartnie została oddana do użytku na początku 2018 roku. Teren otaczający świetlicę stanowią drewniana wiata rekreacyjna, plac zabaw oraz boisko sportowe.

- To obszar przeznaczony wyłącznie do rekreacji i wypoczynku, i takim celom ma służyć - przekonuje zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Aby teren był bardziej bezpieczny, mieszkańcy Kartna podczas zebrania wiejskiego w 2018 roku, podjęli decyzję o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na ogrodzenie całego terenu. Środków starczyło na postawienie nowego płotu z trzech stron na długości 250 m.
Montaż ogrodzenia wykonali pracownicy Urzędu Gminy Stare Czarnowo. Ogrodzono teren przed świetlicą, za wiatą rekreacyjną i z jednej strony boiska sportowego. Płot wykonany jest z paneli ogrodzeniowych.

Wydatek został sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Kartno i budżetu Gminy Stare Czarnowo.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia