Facebook
piątek, 23 sierpnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Modernizacja kolejnych świetlic

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z remontami swojej infrastruktury kulturalnej. Remontu doczekają się świetlice w Binowie i Nieznaniu. Umowę na wykonanie prac we wtorek, 30 lipca br. podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Puchar powędrował do Binowa

  Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie o puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. Zawody rozegrano w sobotę, 27 lipca 2019 r.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Ruszyły prace obejmujące wymianę dachu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu. Obecnie trwają przygotowania do remontu kominów. Całość robót modernizacyjnych ma zakończyć się w połowie września 2019 roku.

 

Mieszkańcy Kołbacza mogą obserwować prace, które odbywają się na dachu budynku przy ulicy Warcisława 7. Wykonawca robót zakończył właśnie rozbiórkę starych, zniszczonych dachówek oraz zabezpieczył przed opadami deszczu całą powierzchnię dachu. Ponadto przeprowadzony został przegląd stanu więźby dachowej, czyli konstrukcji drewnianej dachu, który wykazał miejsca do naprawy lub wymiany.

- Kolejne planowane prace związane są z remontem kominów oraz naprawą konstrukcji drewnianej. Przez wiele lat podczas opadów przez poszycie dachu przeciekała woda, czego konsekwencją jest zalanie sufitu w jednym z mieszkań, który będzie naprawiany - tłumaczy zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Inwestycja będzie kosztować Gminę Stare Czarnowo 210 tys. zł.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia