Facebook
piątek, 23 sierpnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Modernizacja kolejnych świetlic

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z remontami swojej infrastruktury kulturalnej. Remontu doczekają się świetlice w Binowie i Nieznaniu. Umowę na wykonanie prac we wtorek, 30 lipca br. podpisała wójt Marzena Grzywińska.

  relacja
 • Puchar powędrował do Binowa

  Pięć zespołów rywalizowało w turnieju siatkówki plażowej w Żelewie o puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Emocji nad Miedwiem nie brakowało. Zawody rozegrano w sobotę, 27 lipca 2019 r.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Letnie spotkanie z muzyką w Kołowie to świetna oferta dla tych, którzy cenią ostoję patriotyzmu w kulturze. W sobotę, 10 sierpnia br. o godz. 18 po mszy świętej w kościele w Kołowie odbędzie się siódma edycja przedsięwzięcia. Koncert objęło honorowym patronatem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu władz gminy Stare Czarnowo.

 

Motywem muzycznym koncertu będzie kultura kresowa. Do udziału w koncercie zaproszono artystów, m.in.: Marcela Szytenchelma, Tomasza Mendrzaka, Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. Ponadto wystąpią reprezentantki młodego pokolenia muzyków. Zagrają na lutni, wiolonczeli barokowej, gitarze i skrzypcach.

To jednak nie koniec wrażeń. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa prezentująca osobę pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Pomian-Srzednickiego.

Wydarzenie odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołowie. Wstęp jest bezpłatny. Koncert uzyskał wsparcie finansowe władz gminy Stare Czarnowo w wysokości 2 tys. zł oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia