Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

W tym roku Święto Plonów (dożynki gminne) odbędzie się przy ulicy Niepodległości w Żelisławcu. Na uroczystość zapraszamy w dniu 31 sierpnia (sobota) 2019 roku. 

- Zapraszam serdecznie do Żelisławca na dożynki gminne. Razem podziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę. Nie zabraknie przy tym konkursów, niespodzianek i wspólnej zabawy. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Markus P. - zapewnia wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Święto Plonów rozpoczniemy o godzinie 14.00 od mszy świętej w kościele p.w Najświętszej Maryji Panny w Żelisławcu, w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony. Po mszy korowód z wieńcami dożynkowymi poprowadzi renomowany zespół folklorystyczny Pyrzyczanie.

O godzinie 15.00 uroczyście otworzymy Święto Plonów w Żelisławcu.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół disco-polo MARKUS P., czyli twórcy takiego hitu jak "Kici kici miał", który w popularnym serwisie muzycznym ma ponad 43 miliony wyświetleń! Pozostałe ich utwory w popularnych serwisach społecznościowych osiągają miliony wyświetleń. Obok nich wystąpią inni znani artyści disco-polo: Adonis znany widzom POLO TV oraz pochodzący z Kołbacza Blue-Box. Od 22 zabawa "pod gołym niebem" wraz z DJ MF.

Tuż przed blokiem koncertowym naszą publiczność rozgrzeją pokazy tańca. Na początek zobaczymy rytmiczne, kolorowe i akrobatyczne pokazy tańca wykonane przez najmłodszych, pod czujnym okiem instruktorów ze szkoły tańca Hipnosic Power z Gryfina oraz pokazy karate dzieci z grupy ANTAY ze Starego Czarnowa.

Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy liczne atrakcje i konkursy z nagrodami:

 • na Najładniejszy wieniec dożynkowy,
 • na Najciekawszą aranżację stoiska wystawienniczego,
 • Staroczarnowskie specjały.

Więcej informacji o konkursach na naszej stronie internetowej oraz na naszym facebookowym profilu.

Nie zapomnieliśmy o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy, na których czekać będzie szereg darmowych atrakcji: spektakl interaktywny, zjeżdżalnia clown, basen kuleczki, łódeczki, euro bungee (4 stanowiskowe), malowanie twarzy, klaun baloniarz i wielkie bańki mydlane oraz wata cukrowa bez limitu porcji. Dodatkowo na stoiskach wystawienniczych czekać będą lokalne kulinarne specjały a sołectwo Żelisławiec przygotuje z okazji dożynek smakołyki do degustacji.

Na finał dożynek, po godzinie 23.00 niebo nad Żelisławcem rozbłyśnie podczas pokazu sztucznych ogni.

Sponsorami Święta Plonów są:

 • Usługi Sprzętowo - Transportowe Zbigniew Skrzypa z Binowa,
 • Okręgowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego w Szczecinie
 • Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Kołbacz Sp. z o. o.
 • Insan Sp. z o.o. z Dębiny,
 • Paan-Bus Sp. z o. o. ze Szczecina,
 • Usługi Budowlane Nowy Dom Bogusław Bogdanowicz z Żelisławca,
 • Szkółka Krzewów Ozdobnych Mirosław Grabowski z Binowa,
 • Bank Spółdzielczy SGB w Chojnie,
 • UTB Bernard Baranowski z Glinnej.

Wstęp na Święto Plonów 2019 jest bezpłatny.

Relacje z ostatnich edycji Święta Plonów:

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia