Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Wójt Gminy Stare Czarnowo ogłosił nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest w 2019 roku. O pomoc mogą ubiegać się mieszkańcy gminy Stare Czarnowo posiadający na swoich posesjach azbestowe pokrycia dachowe (eternit) lub wyroby azbestowe.

 

W związku z ogłoszonym przez WFOŚiGW w Szczecinie naborem wniosków o udzielenie dotacji na zadania z zakresu usuwania azbestu - AZBEST 2019, Wójt Gminy Stare Czarnowo ogłasza nabór wniosków od mieszkańców w celu określenie listy wnioskodawców, ilości wyrobów azbestowych oraz szacunkowych kosztów realizacji zadania.

Termin składania wniosków: do dnia 31 lipca 2019 r.

Miejsce składania wniosków: Urząd Gminy Stare Czarnowo, ul. Św. Floriana 10.

O pomoc mogą ubiegać się osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do nieruchomości na terenie Gminy Stare Czarnowo posiadający na swoich posesjach azbestowe pokrycia dachowe (eternit) lub wyroby azbestowe.

W ramach zadania planuje się pokryć w całości koszty związane z:

 1. demontażem pokrycia lub wyrobów zawierających azbest,
 2. transportem odpadu niebezpiecznego z miejsca rozbiórki do miejsca unieszkodliwienia,
 3. unieszkodliwieniem odpadów zawierających azbest. 

Demontażu lub odbioru, transportu i przekazania do utylizacji dokona firma wybrana przez Gminę w trybie zapytania ofertowego.

Wszelkie informacje i wyjaśnienia związane z usuwaniem azbestu z terenu Gminy można uzyskać w Urzędzie Gminy Stare Czarnowo w pokoju. nr 23 lub pod numerem telefonu:  91 485 70 39  i 91 485 70 20. Wnioski o sfinansowanie przedsięwzięć związanych z usuwaniem odpadów niebezpiecznych zawierających azbest dostępne są w Urzędzie Gminy, jak również znajdują się na stronie BIP Gminy Stare Czarnowo w zakładce Środowisko (druki wniosków).


Załącznik:

 1. Wniosek o sfinansowanie przedsięwzięć związanych z usuwaniem odpadów niebezpiecznych zawierających azbest z terenu gminy Stare Czarnowo wraz z klauzulą informacyjną.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia