Facebook
piątek, 20 września 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Tradycyjnie początek czerwca należał w Dębinie do dzieci. Z okazji ich święta przy miejscowym stawie zorganizowano zawody wędkarskie. Rywalizacja, którą obserwował zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk, odbyła się w niedzielę, 9 czerwca 2019 roku.

 

Doroczne zawody o puchar wójta to wynik współpracy Towarzystwa Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej i Urzędu Gminy Stare Czarnowo.

 - Jak zawsze wystarczył tylko sprzęt wędkarski, siatka, przynęta, dorosły opiekun, a przede wszystkim chęci - przekonywał wiceprezes stowarzyszenia Piotr Kwiatkowski.

W zawodach wzięło udział 25 dzieci, które mimo wspaniałej zabawy dzielnie rywalizowały o miano najlepszych. Najskuteczniejszymi wędkarzami zostali Alan Wrzyść z wynikiem 1,59 kg, Łukasz Chwesiuk - 1,42 kg i Alicja Wlazło - 1,28 kg.

- Rywalizacja miała drugorzędne znaczenie. Najważniejsze było rodzinne spędzanie czasu i dobra zabawa - podkreślił zastępca wójta Marcin Krawczyk.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wspólny poczęstunek: kiełbaskę i lody. Złowione zaś przez dzieci ryby zaraz po ważeniu z powrotem trafiły do stawu.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia