Facebook
środa, 19 czerwca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Tradycyjnie początek czerwca należał w Dębinie do dzieci. Z okazji ich święta przy miejscowym stawie zorganizowano zawody wędkarskie. Rywalizacja, którą obserwował zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk, odbyła się w niedzielę, 9 czerwca 2019 roku.

 

Doroczne zawody o puchar wójta to wynik współpracy Towarzystwa Miłośników Ziemi Staroczarnowskiej i Urzędu Gminy Stare Czarnowo.

 - Jak zawsze wystarczył tylko sprzęt wędkarski, siatka, przynęta, dorosły opiekun, a przede wszystkim chęci - przekonywał wiceprezes stowarzyszenia Piotr Kwiatkowski.

W zawodach wzięło udział 25 dzieci, które mimo wspaniałej zabawy dzielnie rywalizowały o miano najlepszych. Najskuteczniejszymi wędkarzami zostali Alan Wrzyść z wynikiem 1,59 kg, Łukasz Chwesiuk - 1,42 kg i Alicja Wlazło - 1,28 kg.

- Rywalizacja miała drugorzędne znaczenie. Najważniejsze było rodzinne spędzanie czasu i dobra zabawa - podkreślił zastępca wójta Marcin Krawczyk.

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wspólny poczęstunek: kiełbaskę i lody. Złowione zaś przez dzieci ryby zaraz po ważeniu z powrotem trafiły do stawu.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia