Facebook
wtorek, 22 października 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

 

 

Remont obejmie roboty rozbiórkowe dotychczasowego dachu, montaż nowego poszycia z blachodachówki wraz z rynnami i rurami, a także prace murarskie przy kominach, w tym sprawdzenie m.in. ich drożności, prace impregnacyjne czy wymianę instalacji odgromowej.

- Starannie przygotowaliśmy pełną dokumentację, która umożliwia rozpoczęcie prac. Każdy dom zaczyna się od dachu, dlatego dbając o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców zdecydowaliśmy o rozpoczęciu prac remontowych - tłumaczy zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Zakończenie działań modernizacyjnych spodziewane jest w połowie września br. Wszystkie materiały użyte przy remoncie dachu będą spełniać aktualne krajowe wymogi techniczne i odpowiadać obowiązującym polskim normom.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 210 tys. zł. Wykona go Rzemieślniczy Zakład Dekarsko-Blacharski, Ogólnobudowlany Roman Gumiński ze Stargardu.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia