Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska. Impreza odbyła się 18 maja 2019 roku. Jak zawsze dopisała frekwencja.

 

 

II Jarmark Cysterski upłynął przede wszystkim na wspólnie spędzonym czasie przez dzieci, rodziców i dziadków. Otwarcia jarmarku dokonały dzieci z przedszkola Jarzębinka, prezentując układy taneczne. Uczniowie klas I-III zaprezentowały się w specjalnie przygotowanym pokazie mody. Dodatkową atrakcją był występ chóru Con Amore, który zaprezentował utwory tj.: Wolność, Płomienie, Quo Vadis domine czy Dziwny jest ten świat.

- Nasza gmina leży na cysterskim szlaku, dlatego chcemy, aby odbywał się on co roku. Być może stanie się w niedalekiej przyszłości naszym lokalnym produktem kulturalno-turystycznym. Jest na to szansa, gdyż co roku wzrasta frekwencja - przyznaje wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Jarmark to jednak kultura, historia i tradycja. Podkreślił to pokaz historyczny Drużyny Grodu Trzygłowa - stowarzyszenia zajmującego się zgłębianiem i popularyzowaniem kultury Słowian wczesnego średniowiecza. Imprezie towarzyszyły wystawy, stoiska i prezentacje. Dodatkowo zapewniono suty poczęstunek, pieczonego dzika, bigos oraz grochówkę.

Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół w Kołbaczu i OSP w Starym Czarnowie, którzy już myślą nad kolejną, trzecią edycją przedsięwzięcia.

Inicjatywa uzyskała wsparcie z budżetu Gminy Stare Czarnowo w wysokości 3,5 tys. zł. Wszystko to w ramach wsparcia działań z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego na 2019 r.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia