Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

W sołectwie Komorówko i Dębina w dniu 26 marca 2019 r. odbyły się zebrania wiejskie, zwołane przez Wójta Gminy Stare Czarnowo w celu przeprowadzenia wyborów na sołtysów sołectw i członków rad sołeckich.

 Wyniki wyborów w sołectwie Komorówko:

Sołtysem został jednogłośnie wybrany na kolejną kadencję Michał Kuciński, który był jedynym zgłoszonym kandydatem. Członkami rady sołeckiej zostali: Robert Żygadło, Wojciech Kuciński oraz Jadwiga Kucińska.


Wyniki wyborów w sołectwie Dębina:

Spośród czterech zgłoszonych kandydatów sołtysem sołectwa Dębina został wybrany Jan Nawrocki, który zdobył 13 głosów. Jego kontrkandydatami byli: Władysław Dobrzański (6 głosów), Barbara Kaźmierczak (10 głosów) oraz Marietta Kukawka (11 głosów). Członkami rady sołeckiej zostali: Barbara Kaźmierczak, Marietta Kukawka oraz Edyta Mikulska.

Wybranym przez mieszkańców osobom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia