Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Uniwersytet Szczeciński prowadzi nabór uczestników do udziału w projekcie „Zostań młodym odkrywcą świata”, skierowanym do uczniów w wieku 6-16 lat. Zajęcia mają za zadanie podnieść ich kompetencje, między innymi w zakresie umiejętności matematyczno-przyrodniczych.

 

Jaki jest cel projektu?

Celem głównym projektu jest przeprowadzenie metodą projektową zajęć w oparciu o przygotowany wcześniej program kształcenia. Zajęcia mają na celu rozwój kompetencji i umiejętności takich jak umiejętności matematyczno-przyrodnicze, ICT, uczenia się oraz rozwiązywania problemów.

Jakie działania zaplanowano?

W ramach projektu zorganizowane zostaną zajęcia prowadzone metodą projektową w ilości 40 godzin dla każdej grupy. Dodatkowo na koniec zajęć w czerwcu, zorganizowany zostanie dla wszystkich uczestników festiwal, który odbędzie się na Wydziale Matematyczno-Fizycznym. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane ciekawe zagadnienia z fizyki i dziedzin pokrewnych. Planuje się również prezentację interaktywnych doświadczeń i pokazów.

Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-16 lat. Szczególna uwaga poświęcona zostanie osobom zamieszkałych na terenach wiejskich.

Dzieci nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w projekcie, w tym za przerwy przekąskowe, ubezpieczenie NNW czy koszty dojazdu komunikacją publiczną. Liczymy, że uda się zachęcić do uczestnictwa uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności, w szczególności osoby niedowidzące.

Zajęcia prowadziłć będzie Janusz Mielnik, posiadający wieloletnie doświadczenie dydaktyczne, nauczyciel dyplomowany (nauczyciel fizyki na każdym etapie: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa) i egzaminator maturalny.

Gdzie można pobrać i złożyć wypełniony formularz rekrutacyjny?

Formularz rekrutacyjny można otrzymać oraz złożyć wypełniony u Kierownika Projektu, dr Marcina Ślęczki (Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, Wielkopolska 15, 70-451 Szczecin, pok. 313).

Przyjęcie na zajęcia odbędzie się w oparciu o listę rankingową opracowaną przez komisję. Szczegóły można znaleźć w regulaminie rekrutacji dostępnym w Biurze Projektu.

Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:


 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia