Facebook
poniedzialek, 16 grudnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
Logo Gminy Stare Czarnowo
 • Wyjątkowy dzień dla wyjątkowych osób

  Są aktywni, kreatywni, pełni energii i niezwykle pomocni. Chodzi o seniorów, którzy swoje święto mieli w piątek, 15 listopada 2019 roku. Spotkanie z nimi miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

  9 kilometrów drogi asfaltowej, jeden parking Bike&Ride, dwa miejsca przystankowe i piękne krajobrazy gminy Stare Czarnowo. To wszystko czeka na rowerzystów na drodze rowerowej ze Szczecina do Starego Czarnowa, oficjalnie otwartej w sobotę, 19 października br.

  relacja
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Narodowe czytanie nowel

  Gmina Stare Czarnowo po raz pierwszy włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Mieszkańcy mogli wziąć w niej udział w sobotę, 7 września 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kołbaczu.

  relacja
 • Szkoła gotowa na nowe wyzwania

  Największa gminna, edukacyjna inwestycja prowadzona w ciągu ostatnich czterech lat dobiegła końca. Uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu rozpoczęli rok szkolny 2019/2020 w warunkach na miarę XXI wieku.

  relacja

Już po wakacjach plaża w Żelisławcu przy jeziorze Glinna stanie się ponownie atrakcyjnym miejscem do rekreacji. Prace modernizacyjne ruszą we wrześniu, bowiem właśnie podpisano umowę z wykonawcą robót. Będzie nim Insan Sp. z o.o. z Dębiny.

 

 

Na takie miejsca czekają mieszkańcy. To tu będzie można spędzić miło i aktywnie czas z rodziną czy przyjaciółmi.

- Takimi inwestycjami w pogranicza turystyki i rekreacji zachęcamy także turystów do częstszych odwiedzin gminy, która co wielokrotnie powtarzam, jest piękna z natury - przekonuje wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ten zaniedbany wcześniej teren po wakacyjnym sezonie zmieni swoje oblicze. Do końca września 2019 roku zostanie bowiem on kompleksowo zagospodarowany. Działka będzie wyrównana. Dosiana zostanie trawa oraz pojawią się schody w formie drewnianej palisady. Nie zabraknie wiat ogniskowych oraz boiska do siatkówki. Całość uzupełni mała architektura: ławki, kosze i przebieralnie, a na najmłodszych czekać z kolei będzie mały plac zabaw.

- Tym sposobem dbamy o naszą lokalną społeczność, a także poszerzamy ogólnodostępną bazę turystyczną i ofertę rekreacyjną - zauważa gminny radny, a na co dzień mieszkaniec Żelisławca Dariusz Ruszczycki.

Koszt zagospodarowania terenu przy żelisławieckiej plaży wyniesie prawie 120 tys. zł. W tej kwocie 100 tys. zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Dofinansowanie projektu z UE: 99 994,00 zł
Numer projektu: 00139-6523.2-SW1610213/18

Operacja w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Planowana operacja zgodna jest z celami i wpisuje się w Cel główny 1 tj. Wzrost aktywności gospodarczej, innowacyjności i atrakcyjności przestrzennej obszaru z zachowaniem i ochroną wartości przyrodniczych i kulturowych; oraz przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego LSR 1.2 tj. Racjonalne wykorzystanie zasobów środowiska przyrodniczego i dziedzictwa historycznego obszaru.

Celem operacji jest tworzenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, terytorialnie związanej z działalnością rybacką w gminie Stare Czarnowo poprzez zagospodarowanie terenu przy plaży jeziora Glinna w Żelisławcu.

 • BIP
 • ePUAP2
 • obywatel.gov.pl
 • CEIDG
 • LGD WIR
 • ZGDO
 • mapa gminy
 • plany miejscowe
 • punkty adresowe
 • obszary chronione
 • Cmentarz w Starym Czarnowie
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia