Facebook
sobota, 25 maja 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Emocjonujący turniej za nami

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Boisko do siatkówki, wiaty ogniskowe i mały plac zabaw, a do tego wyrównany teren i miejsca do odpoczynku. Niebawem plaża w Żelisławcu przy jeziorze Glinna stanie się ponownie atrakcyjnym miejscem do rekreacji. Gmina Stare Czarnowo pozyskała na ten cel środki z Programu Rybactwo i Morze 2014-2020. Efekty prac ujrzymy już w przyszłym roku.

 

Umowę w tej sprawie podpisała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i zachodniopomorski wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Plaża w Żelisławcu ma szansę stać się ponownie wizytówką gminy Stare Czarnowo. Brak działań w poprzednich samorządowych kadencjach sprawił, że teren w niczym nie przypomina miejsca dawnej, lokalnej oazy spokoju oraz odpoczynku.

- O niezadawalającym stanie terenu, plaży i pomostu nad jeziorem Glinna w Żelisławcu nie trzeba nikogo przekonywać. Ale już w przyszłym roku sytuacja diametralnie się zmieni. Teren ten znów odzyska swój blask i stanie się rozpoznawalnym miejscem na mapie naszej gminy - zapowiada wójt Marzena Grzywińska.

Odbiegający od standardów stan infrastruktury nie pozwalał do tej pory na organizację przedsięwzięć sportowych i rekreacyjnych w Żelisławcu. Zakończenie inwestycji pozwoli zaś poszerzyć ogólnodostępną bazę turystyczną i przyczyni się do stworzenia warunków do rozwoju ciekawej oferty rekreacyjnej.

- Kolejny zaniedbany teren zmieni swoje oblicze. W przyszłym sezonie letnim mieszkańcy i turyści będą mogli bezpłatnie korzystać z nowoutworzonego kompleksu sportowo-wypoczynkowego - przekonuje wiceprzewodniczący Rady Gminy Stare Czarnowo Dariusz Ruszczycki.

Teren w Żelisławcu zostanie kompleksowo zagospodarowany. Działka zostanie wyrównana. Dosiana będzie trawa. Zamontowane zostaną schody w formie drewnianej palisady. Obok staną zaś wiaty ogniskowe. Powstanie boisko do siatkówki. Całość uzupełni mała architektura, w tym ławki, kosze i przebieralnie, a na najmłodszych czekać z kolei będzie mały plac zabaw. Dodatkowo planowany jest remont pomostu przy plaży, który wykona Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, przeznaczając na ten cel eurofundusze marszałka województwa.

Koszt zagospodarowania terenu przy żelisławieckiej plaży realizowanej przez Urząd Gminy Stare Czarnowo to około 120 tys. zł. Przyznane dofinansowanie to 100 tys. zł. Fundusze te pochodzą z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze, które władzom gminnym przekaże Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia WIR - Wiejska Inicjatywa Rozwoju.

Dofinansowanie projektu z UE: 99 994,00 zł
Numer projektu: 00139-6523.2-SW1610213/18

Planowana operacja zgodna jest z celami i wpisuje się w Cel główny 1 tj. Wzrost aktywności gospodarczej, innowacyjności i atrakcyjności przestrzennej obszaru z zachowaniem i ochroną wartości przyrodniczych i kulturowych; oraz przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego LSR 1.2 tj. Racjonalne wykorzystanie zasobów środowiska przyrodniczego i dziedzictwa historycznego obszaru.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia