Facebook
środa, 19 grudnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt. Uroczyste otwarcie świetlicy nastąpiło w sobotę, 6 października 2018 roku.

 

Zgodnie z przyjętym planem prace budowlane zakończono z końcem lipca 2018 roku. Po wszystkim odbiorach technicznych nowa infrastruktura gotowa jest do użytku. Świetlica w Dębinie to kolejne miejsce integracji, nauki i wypoczynku w gminie Stare Czarnowo.

- Budynek świetlicy w Dębinie był w złym stanie technicznym, który odbiegał od przyjętych standardów. Ubytki w dachu, wilgoć w pomieszczeniach czy przestarzała instalacja grzewcza spowodowały, że zdecydowaliśmy o rozbiórce świetlicy, po której nie ma już śladu. Wybudowaliśmy na jej miejscu nowy obiekt. Niech służy mieszkańcom jak najlepiej - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Budynek w Dębinie jest drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną w gminie Stare Czarnowo od podstaw. Obiekt o powierzchni użytkowej ponad 170 m2 składa się z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Całość uzupełnia taras, miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych oraz chodniki. Nowoczesna infrastruktura spełnia również wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom gwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu.

- Nowa świetlica jest przykładem, jak bardzo mieszkańcom Dębiny potrzebna jest infrastruktura edukacyjno-kulturalna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ten obiekt będzie tętnił życiem - przekonywała przewodnicząca Rady Gminy Stare Czarnowo Alina Przybysz.

Dodatkową atrakcją podczas otwarcia świetlicy był występ chóru z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Z kolei po części oficjalnej, czas przyszedł na animację, w których oprócz dzieci, aktywnie udział brali wszyscy mieszkańcy Dębiny.

W gminie Stare Czarnowo działa w sumie 11 obiektów tego typu. To budynki w Binowie, Dębinie, Dobropolu Gryfińskim, Glinnej, Kartnie, Kołbaczu, Kołowie, Nieznaniu, Starym Czarnowie, Żelewie i Żelisławcu. We wszystkich dopisuje frekwencja.

Inwestycja zrealizowana została ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Jej koszt to prawie 800 tys. zł.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia