Facebook
środa, 19 czerwca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt. Uroczyste otwarcie świetlicy nastąpiło w sobotę, 6 października 2018 roku.

 

Zgodnie z przyjętym planem prace budowlane zakończono z końcem lipca 2018 roku. Po wszystkim odbiorach technicznych nowa infrastruktura gotowa jest do użytku. Świetlica w Dębinie to kolejne miejsce integracji, nauki i wypoczynku w gminie Stare Czarnowo.

- Budynek świetlicy w Dębinie był w złym stanie technicznym, który odbiegał od przyjętych standardów. Ubytki w dachu, wilgoć w pomieszczeniach czy przestarzała instalacja grzewcza spowodowały, że zdecydowaliśmy o rozbiórce świetlicy, po której nie ma już śladu. Wybudowaliśmy na jej miejscu nowy obiekt. Niech służy mieszkańcom jak najlepiej - podkreśliła wójt Marzena Grzywińska.

Budynek w Dębinie jest drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną w gminie Stare Czarnowo od podstaw. Obiekt o powierzchni użytkowej ponad 170 m2 składa się z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Całość uzupełnia taras, miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych oraz chodniki. Nowoczesna infrastruktura spełnia również wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom gwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu.

- Nowa świetlica jest przykładem, jak bardzo mieszkańcom Dębiny potrzebna jest infrastruktura edukacyjno-kulturalna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ten obiekt będzie tętnił życiem - przekonywała przewodnicząca Rady Gminy Stare Czarnowo Alina Przybysz.

Dodatkową atrakcją podczas otwarcia świetlicy był występ chóru z Zespołu Szkół w Kołbaczu. Z kolei po części oficjalnej, czas przyszedł na animację, w których oprócz dzieci, aktywnie udział brali wszyscy mieszkańcy Dębiny.

W gminie Stare Czarnowo działa w sumie 11 obiektów tego typu. To budynki w Binowie, Dębinie, Dobropolu Gryfińskim, Glinnej, Kartnie, Kołbaczu, Kołowie, Nieznaniu, Starym Czarnowie, Żelewie i Żelisławcu. We wszystkich dopisuje frekwencja.

Inwestycja zrealizowana została ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Jej koszt to prawie 800 tys. zł.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia