Facebook
wtorek, 23 kwietnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja

W tym roku obchodzimy 100-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. VI letnie spotkanie z muzyką w Kołowie to świetna oferta dla tych, którzy cenią patriotyczną kulturę. W najbliższą sobotę, 11 sierpnia br. o godz. 18:00 w kościele w Kołowie odbędzie się koncert pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu ze środków gminy Stare Czarnowo.

 

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania z muzyką w Kołowie jest tajemnicze hasło „Co śpiewali nasi dziadkowie?” które przeniesie nas muzycznie w czasie i przestrzeni. Do tegorocznego koncertu zaproszono artystów m.in.: Agnieszkę Battelli, Leszka Czajkowskiego, Pawła Piekarczyka i aktora Jerzego Chojnowskiego. W koncercie wystąpią również młodzi muzycy z akcentem Starego Czarnowa: Karolina Kamrowska, Weronika i Szymon Matczak, a także Martyna Jakubiak.

- Mieszkańcy gminy będą mogli posłuchać pięknych dźwięków. W Kołowie wystąpią wyjątkowi artyści, dlatego warto być tam w sobotnie popołudnie. Za kilka dni przekonamy się także, że muzyka łączy pokolenia, dosłownie i w przenośni - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Gościem specjalnym uroczystości będzie Jerzy Grunwald ps. George&G – polski wokalista, kompozytor, producent muzyczny, związany niegdyś z gatunkiem folk rocka, a współcześnie z soft rockiem. Współpracował z szeregiem znanych artystów. Kierownikiem artystycznym wydarzenia jest Agnieszka Battelli, która wystąpi w koncercie jako wokalistka. Koncert jak zawsze poprowadzi niezawodny Tomasz Czaszke.

Wydarzenie odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołowie. Koncert uzyskał wsparcie finansowe Gminy Stare Czarnowo oraz został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia