Facebook
środa, 22 sierpnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

W tym roku obchodzimy 100-rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. VI letnie spotkanie z muzyką w Kołowie to świetna oferta dla tych, którzy cenią patriotyczną kulturę. W najbliższą sobotę, 11 sierpnia br. o godz. 18:00 w kościele w Kołowie odbędzie się koncert pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu ze środków gminy Stare Czarnowo.

 

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania z muzyką w Kołowie jest tajemnicze hasło „Co śpiewali nasi dziadkowie?” które przeniesie nas muzycznie w czasie i przestrzeni. Do tegorocznego koncertu zaproszono artystów m.in.: Agnieszkę Battelli, Leszka Czajkowskiego, Pawła Piekarczyka i aktora Jerzego Chojnowskiego. W koncercie wystąpią również młodzi muzycy z akcentem Starego Czarnowa: Karolina Kamrowska, Weronika i Szymon Matczak, a także Martyna Jakubiak.

- Mieszkańcy gminy będą mogli posłuchać pięknych dźwięków. W Kołowie wystąpią wyjątkowi artyści, dlatego warto być tam w sobotnie popołudnie. Za kilka dni przekonamy się także, że muzyka łączy pokolenia, dosłownie i w przenośni - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Gościem specjalnym uroczystości będzie Jerzy Grunwald ps. George&G – polski wokalista, kompozytor, producent muzyczny, związany niegdyś z gatunkiem folk rocka, a współcześnie z soft rockiem. Współpracował z szeregiem znanych artystów. Kierownikiem artystycznym wydarzenia jest Agnieszka Battelli, która wystąpi w koncercie jako wokalistka. Koncert jak zawsze poprowadzi niezawodny Tomasz Czaszke.

Wydarzenie odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołowie. Koncert uzyskał wsparcie finansowe Gminy Stare Czarnowo oraz został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia