Facebook
środa, 22 sierpnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Wzmocnienie brzegów stawów w Kołowie zakończone. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy sołectwa Kołowo i gminy Stare Czarnowo w pozyskaniu środków zewnętrznych z programu „Granty Sołeckie” w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 


- Finalizujemy długo oczekiwaną przez mieszkańców Kołowa inwestycję. Pozyskane środki są dowodem, że Kołowo i jego mieszkańcy z całą pewnością mogą być wzorem dla innych sołectw. Największa tutaj zasługa sołtysa Kazimierza Bejnarowicza, który aktywizuje mieszkańców i pełni rolę prawdziwego lidera w swoim sołectwie - pokreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Mieszkańcy Kołowa od wielu lat dzięki funduszowi sołeckiemu stawiają na rozwój miejscowości, przeznaczając co roku całość swojego budżetu na zadania inwestycyjne. Realizacja projektu w Kołowie zakładała faszynowanie brzegów tj. umocnienia ich przy zastosowaniu solidnych a zarazem ekologicznych materiałów. Dzięki inwestycji zabezpieczono brzegi stawów przed wypłukiwaniem i osuwaniem się podłoża oraz wzmocniono ich linię brzegową dodając przy tym niezwykłego uroku.

Ostatnim etapem inwestycji będzie nawiezienie i rozplantowanie ziemi oraz zasianie trawy przy brzegach stawów. Pracę wykonają mieszkańcy i sympatycy Kołowa wraz z sołtysem Kazimierzem Bejnarowiczem.

- Stawy zlokalizowane są w samym centrum miejscowości, dzięki tej inwestycji staną się prawdziwą wizytówką Kołowa - przekonuje sołtys Kazimierz Bejnarowicz.

Łączny koszt inwestycji to 22 tys. zł. 10 tys. zł. stanowić będzie marszałkowski grant, a 12 tys. zł to środki własne sołectwa. W ubiegłym roku dotacje z programu „Granty Sołeckie” Urząd Marszałkowski przyznał sołectwu Stare Czarnowo na budowę wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu, a także sołectwu Binowo na zagospodarowanie terenu nad jeziorem Binowskim.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia