Facebook
wtorek, 23 kwietnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja

Wzmocnienie brzegów stawów w Kołowie zakończone. Inwestycja była możliwa dzięki współpracy sołectwa Kołowo i gminy Stare Czarnowo w pozyskaniu środków zewnętrznych z programu „Granty Sołeckie” w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 


- Finalizujemy długo oczekiwaną przez mieszkańców Kołowa inwestycję. Pozyskane środki są dowodem, że Kołowo i jego mieszkańcy z całą pewnością mogą być wzorem dla innych sołectw. Największa tutaj zasługa sołtysa Kazimierza Bejnarowicza, który aktywizuje mieszkańców i pełni rolę prawdziwego lidera w swoim sołectwie - pokreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Mieszkańcy Kołowa od wielu lat dzięki funduszowi sołeckiemu stawiają na rozwój miejscowości, przeznaczając co roku całość swojego budżetu na zadania inwestycyjne. Realizacja projektu w Kołowie zakładała faszynowanie brzegów tj. umocnienia ich przy zastosowaniu solidnych a zarazem ekologicznych materiałów. Dzięki inwestycji zabezpieczono brzegi stawów przed wypłukiwaniem i osuwaniem się podłoża oraz wzmocniono ich linię brzegową dodając przy tym niezwykłego uroku.

Ostatnim etapem inwestycji będzie nawiezienie i rozplantowanie ziemi oraz zasianie trawy przy brzegach stawów. Pracę wykonają mieszkańcy i sympatycy Kołowa wraz z sołtysem Kazimierzem Bejnarowiczem.

- Stawy zlokalizowane są w samym centrum miejscowości, dzięki tej inwestycji staną się prawdziwą wizytówką Kołowa - przekonuje sołtys Kazimierz Bejnarowicz.

Łączny koszt inwestycji to 22 tys. zł. 10 tys. zł. stanowić będzie marszałkowski grant, a 12 tys. zł to środki własne sołectwa. W ubiegłym roku dotacje z programu „Granty Sołeckie” Urząd Marszałkowski przyznał sołectwu Stare Czarnowo na budowę wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu, a także sołectwu Binowo na zagospodarowanie terenu nad jeziorem Binowskim.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia