Facebook
wtorek, 19 lutego 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Pielgrzymi XXVII Szczecińskiej Pielgrzymki Rowerowej skorzystali z gościnności włodarzy i mieszkańców gminy zmierzając na Jasną Górę. Zatrzymali się w świetlicy w Starym Czarnowie, gdzie mogli skorzystać z posiłków przygotowanych przez GOPS.


 

Pielgrzymi dotarli do gminy od strony Kołowa przemierzając malownicze tereny Puszczy Bukowej, jednej z wizytówek Starego Czarnowa. Dla rowerzystów był to pierwszy dzień długiej trasy. Uczestnicy wyruszyli po uroczystej mszy świętej, którą odprawiono w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, docierając następnie na prawy brzeg Odry do Sanktuarium na osiedlu Słonecznym. Po opuszczeniu Szczecina przybyli do Starego Czarnowa, gdzie w świetlicy wiejskiej przywitała ich wójt gminy Marzena Grzywińska oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  Elżbieta Adrabińska wraz z pracownikami, którzy przygotowali dla pielgrzymów smaczne posiłki. Dla podróżujących była to możliwość nabrania sił przed dalszą drogą. Nie zabrakło także ciepłych napojów i odrobiny słodyczy oraz miejsca do odpoczynku. Wśród pielgrzymów byli także dzieci i młodzież.

- To już pewna coroczna tradycja, a zarazem przyjemność móc po raz kolejny przyjąć tak zacnych gości. Przed Wami długa i wyczerpująca trasa, dlatego życzę sił, zdrowia i wytrwałości - mówiła wójt Marzena Grzywińska.

Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy to nie lada wyzwanie, które od lat cieszy się sporym zainteresowaniem uczestników. Aby wziąć udział w tej niesamowitej turystyczno-mentalnej przygodzie miłośnicy dwóch kółek przyjechali do Szczecina z różnych, nawet najodleglejszych części kraju. Kapelan pielgrzymki ks. prob. kan. Roman Rostkowski złożył serdeczne podziękowanie organizatorom spotkania, a Marzena Grzywińska oprócz szczęśliwego i bezpiecznego dotarcia do Częstochowy, zaprosiła rowerzystów do kolejnych odwiedzin w naszej gminie.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia