Facebook
wtorek, 19 lutego 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Sołectwo Kołowo otrzyma 10 tys. zł dotacji z programu „Granty Sołeckie”. Umowę wsparcia podpisali w czwartek, 5 lipca 2018 roku wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i sołtys Kazimierz Bejnarowicz.


 

To już druga edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W tym roku Marszałek Województwa przeznaczył na realizację programu „Granty Sołeckie” 1,8 mln zł. W tej edycji zgłoszonych zostało ponad pół tysiąca projektów na łączną kwotę blisko 7 mln zł. Wsparcie otrzymało 180 inicjatyw.

- W poprzedniej edycji konkursu co trzeci sołtys z naszego województwa złożył wniosek ze swoim projektem. W związku z tak dużym zainteresowaniem pula środków w drugiej edycji wzrosła prawie trzykrotnie - akcentował wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Na liście dofinansowanych przedsięwzięć są staroczarnowskie akcenty. Grant w wysokości 10 tys. zł trafił do sołectwa Kołowo, które dzięki pozyskanej dotacji zmodernizuje i wzmocni brzegi stawów w Kołowie.

 - Pozyskane środki są dowodem, że Kołowo i jego mieszkańcy z całą pewnością mogą być wzorem dla innych sołectw. Największa tutaj zasługa sołtysa Kazimierza Bejnarowicza, który aktywizuje mieszkańców i pełni rolę prawdziwego lidera w swoim sołectwie - pokreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Projekt zakłada wzmocnienie i uporządkowanie 360 metrów bieżących brzegów stawów w Kołowie. Zostaną one uszczelnione formą ścian z gałęzi i kołków.

- Miejsce to zlokalizowane w samym centrum miejscowości, będzie w pełni bezpieczne, schludne i stanie się prawdziwą wizytówką Kołowa. Stawy odzyskają swój dawny blask - przekonywał sołtys Kazimierz Bejnarowicz.

Łączny koszt inwestycji to 22 tys. zł. 10 tys. zł. stanowić będzie marszałkowski grant, a 12 tys. zł to środki własne sołectwa. W ubiegłym roku dotacje z programu „Granty Sołeckie” Marszałek Województwa przyznał sołectwu Stare Czarnowo na budowę wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu, a także sołectwu Binowo na zagospodarowanie terenu nad jeziorem Binowskim.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia