Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Stadion sportowy w Kołbaczu doczekał się kolejnego etapu modernizacji. Zakres tegorocznych prac obejmował montaż piłkochwytów, wymianę oświetlenia, wiat stadionowych dla zawodników i służb medycznych oraz zakup tablicy informacyjnej. Remont kosztował Urząd Gminy Stare Czarnowo 40 tys. zł.

 

Dalsza poprawa stanu kompleksu sportowego w Kołbaczu była możliwa dzięki umowie podpisanej w czerwcu 2018 roku przez marszałka województwa Olgierda Geblewicza i wójt Marzenę Grzywińską. Koszt inwestycji to 40 tys. zł. Wsparcie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 20 tys. zł.

Zakres tegorocznych prac obejmował montaż za bramką na płycie głównej piłkochwytów, dzięki czemu oddzielone od siebie zostało boisko główne i płyta boczna. Ponadto wymieniono wiaty stadionowe dla zawodników, zamontowano wiatę dla służb medycznych oraz oświetlenie. Zmianie uległ teren przed szatniami, a także zakupiona została tablica informacyjna.

- Każda zmiana na obiekcie sportowym w Kołbaczu jest cenna, bo stadion spełnia role centrum sportowo-edukacyjno-rekreacyjnego. Obiekt piłkarski wraz z zapleczem służy do organizowania rozgrywek sportowych, nie tylko dla mieszkańców miejscowości czy piłkarzy, ale dla całej społeczności gminy Stare Czarnowo - akcentowała wójt Marzena Grzywińska.

Obiekt w Kołbaczu powstał w latach 70. XX wieku. Na jego terenie znajduje się boisko główne i płyta boczna, z którego głównie korzysta klub piłkarski Zootechnik Kołbacz. Przed rokiem 2015 na stadionie nie były prowadzone kompleksowe prace naprawcze, modernizacyjne czy konserwacyjne. Od trzech lat ze środków własnych Urząd Gminy Stare Czarnowo przeprowadza regularne remonty. Udało się dotąd wyrównać płytę główną boiska, zamontowano automatyczny system nawadniania boiska, wyremontowano szatnię i uzupełniono brakujące siedziska na trybunach.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia