Facebook
wtorek, 23 kwietnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja

Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały z rąk wójt Marzeny Grzywińskiej prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Starym Czarnowie, 7 czerwca 2018 roku. Nie zabrakło pamiątkowych tabliczek i kwiatów.

 

Doniosły jubileusz ponad 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Maria i Stefan Piotrowscy z Sosnówka, którzy sakramentalne „tak” powiedzieli sobie w lutym 1957 roku. Z kolei do grona par, które mogą w gminie poszczycić się 50-letnim stażem dołączyli: Irena i Bronisław Grabowscy z Binowa, Danuta i Paweł Grzelak z Dobropola Gryfińskiego, Krystyna i Eugeniusz Poklepa z Żelisławca oraz Teresa i Bernard Więcławscy ze Starego Czarnowa.

- Te wiele lat spędzonych razem jest dla nas wszystkich pięknym obrazem, jak mimo trudów codzienności można pozostać nadal wiernym sobie i wiernym miłości. Cieszymy się z kolejnych tak doniosłych jubileuszy w gminie. Jak widać nie brakuje par, których pożycie małżeńskie może być przykładem dla innych - zaznaczyła wójt Marzena Grzywińska.

Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie. Ponadto nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz okolicznościowych tablic jubileuszowych. Na małżeńskie pary czekał również tort. Dodatkową atrakcją był występ młodzieży z Zespołu Szkół w Kołbaczu, którzy pod okiem Jolanty Ślęzak przygotowali dla jubilatów wyjątkowy repertuar.

Jednej parze ze Starego Czarnowa, Teresie i Edwardowi Gnutek, wójt Marzena Grzywińska wręczyła odznaczenia w miejscu zamieszkania.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia