Facebook
poniedzialek, 25 marca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Trzy miesiące trwała modernizacja ponad 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 120. Dokładnie chodzi o część trasy prowadzącej od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca. Remont i poprawa warunków dla kierowców był możliwy dzięki współpracy władz gminy Stare Czarnowo i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Porozumienie umożliwiające remont tej części trasy parafowała w lipcu 2018 roku wójt Marzena Grzywińska i zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. Towarzyszyła im wówczas radna województwa Ewa Dudar. Modernizacji poddany został odcinek od ronda przy strefie przemysłowej w Gardnie do końca miejscowości Żelisławiec.

- To dobre wieści dla kierowców, choć szczególnie mieszkańców gminy. Poprawa stanu drogi to w rzeczywistości poprawa stanu kolejnego odcinka naszej drogowej infrastruktury - tłumaczyła wójt Marzena Grzywińska.

Droga wojewódzka nr 120, na której trwała modernizacja, to zdaniem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, istotne połączenie w zachodniej części regionu. Na remontowanym odcinku ponad dwóch kilometrów wymieniona została m.in. asfaltowa nawierzchnia. Ponadto w samym Żelisławcu powstał nowy chodnik, a ten istniejący został przełożony. Wybudowano również miejsca parkingowe, zjazdy do posesji i zatokę postojową dla autobusów dowożących dzieci do szkoły. Nie zapomniano przy tym o oznakowaniu poziomym i pionowym.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 3,3 mln zł. Gmina Stare Czarnowo z własnego budżetu przekazała 400 tys. zł. Pozostałą kwotę 2,9 mln zł wyłożył Urząd Marszałkowski, co stanowi prawie 90% kosztów inwestycji.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia