Facebook
środa, 24 lipca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Polna będzie jak nowa

  Rusza przebudowa kolejnej ważnej gminnej ulicy. Tym razem modernizację czeka ulica Polna w Starym Czarnowie od skrzyżowania z ulicą Szczecińską do wysokości rowu odwadniającego.

  relacja
 • Nowy dach w Kołbaczu

  Wielorodzinny budynek komunalny przy ulicy Warcisława 7 w Kołbaczu będzie miał nowy dach. Prace przy wymianie poszycia zakończą się w połowie września br. Gmina Stare Czarnowo przeznaczy na ten cel 210 tys. zł.

  relacja
 • II Jarmark Cysterski za nami

  Pokaz historyczny, prezentacje wystawców czy stoiska wystawiennicze - tak wyglądał II Jarmark Cysterski, który stał się kulturalnym wydarzeniem znakomicie integrującym lokalne środowiska.

  relacja
 • Turniej pełen emocji

  Drużyna Abimulana zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji na stadionie w Kołbaczu przystąpiło dziewięć gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.

  relacja
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja

Trzy miesiące trwała modernizacja ponad 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 120. Dokładnie chodzi o część trasy prowadzącej od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca. Remont i poprawa warunków dla kierowców był możliwy dzięki współpracy władz gminy Stare Czarnowo i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Porozumienie umożliwiające remont tej części trasy parafowała w lipcu 2018 roku wójt Marzena Grzywińska i zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. Towarzyszyła im wówczas radna województwa Ewa Dudar. Modernizacji poddany został odcinek od ronda przy strefie przemysłowej w Gardnie do końca miejscowości Żelisławiec.

- To dobre wieści dla kierowców, choć szczególnie mieszkańców gminy. Poprawa stanu drogi to w rzeczywistości poprawa stanu kolejnego odcinka naszej drogowej infrastruktury - tłumaczyła wójt Marzena Grzywińska.

Droga wojewódzka nr 120, na której trwała modernizacja, to zdaniem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, istotne połączenie w zachodniej części regionu. Na remontowanym odcinku ponad dwóch kilometrów wymieniona została m.in. asfaltowa nawierzchnia. Ponadto w samym Żelisławcu powstał nowy chodnik, a ten istniejący został przełożony. Wybudowano również miejsca parkingowe, zjazdy do posesji i zatokę postojową dla autobusów dowożących dzieci do szkoły. Nie zapomniano przy tym o oznakowaniu poziomym i pionowym.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 3,3 mln zł. Gmina Stare Czarnowo z własnego budżetu przekazała 400 tys. zł. Pozostałą kwotę 2,9 mln zł wyłożył Urząd Marszałkowski, co stanowi prawie 90% kosztów inwestycji.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia