Facebook
wtorek, 23 kwietnia 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Rusza budowa trasy rowerowej

  Rusza budowa długo wyczekiwanej ścieżki rowerowej, która połączy Stare Czarnowo ze Szczecinem. To jeden z elementów koncepcji spójnej sieci tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim.

  relacja
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja

Gmina Stare Czarnowo wesprze działania z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2018 roku. Dofinansowanie trafi do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Binowa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Czarnowie. W sumie to 5 tys. zł.

 

Działania w zakresie upowszechniania kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego realizowane są w gminie Stare Czarnowo od kilku lat.

- Choć to mała gmina, to co roku staramy się wspierać finansowo wydarzenia kulturalne organizowane na terenie naszej gminy. Najważniejsze jest wykorzystanie energii i pomysłowości lokalnych animatorów. Dzięki ich zaangażowaniu, kultura i sztuka zagląda we wszystkie zakątki gminy - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Stowarzyszenie z Binowa, które otrzyma z budżetu gminy 2,5 tys. zł, zorganizuje Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji Binowa.

- Będzie to trzecia edycja festiwalu w Binowie. W ramach otrzymanej dotacji stowarzyszenie przygotuje wystawę historyczną opowiadającą dzieje Binowa oraz wystawę rękodzielnictwa. Zorganizuje spotkanie z seniorami, a także przeprowadzi konkurs kulinarny dla mieszkańców sołectwa - powiedział prezes stowarzyszenia Piotr Paczkowski.

Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Czarnowie w ramach przyznanej dotacji w kwocie prawie 2,5 tys. zł zorganizuje Jarmark Cysterski w Kołbaczu.

- Już dziś zapraszamy na integracyjny jarmark rodziny z dziećmi oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy. Połączony będzie ze spektaklem teatru amatorskiego, którego aktorami będą rodzice i dzieci z Zespołu Szkół w Kołbaczu - zachęca komendant gminny OSP Dariusz Olszewski.

Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji Binowa zaplanowano na 2 czerwca 2018 roku, a Jarmark Cysterski w Kołbaczu nieco wcześniej, bo 26 maja 2018 r.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia