Facebook
niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja

Gmina Stare Czarnowo wesprze działania z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2018 roku. Dofinansowanie trafi do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Binowa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Czarnowie. W sumie to 5 tys. zł.

 

Działania w zakresie upowszechniania kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego realizowane są w gminie Stare Czarnowo od kilku lat.

- Choć to mała gmina, to co roku staramy się wspierać finansowo wydarzenia kulturalne organizowane na terenie naszej gminy. Najważniejsze jest wykorzystanie energii i pomysłowości lokalnych animatorów. Dzięki ich zaangażowaniu, kultura i sztuka zagląda we wszystkie zakątki gminy - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Stowarzyszenie z Binowa, które otrzyma z budżetu gminy 2,5 tys. zł, zorganizuje Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji Binowa.

- Będzie to trzecia edycja festiwalu w Binowie. W ramach otrzymanej dotacji stowarzyszenie przygotuje wystawę historyczną opowiadającą dzieje Binowa oraz wystawę rękodzielnictwa. Zorganizuje spotkanie z seniorami, a także przeprowadzi konkurs kulinarny dla mieszkańców sołectwa - powiedział prezes stowarzyszenia Piotr Paczkowski.

Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Czarnowie w ramach przyznanej dotacji w kwocie prawie 2,5 tys. zł zorganizuje Jarmark Cysterski w Kołbaczu.

- Już dziś zapraszamy na integracyjny jarmark rodziny z dziećmi oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy. Połączony będzie ze spektaklem teatru amatorskiego, którego aktorami będą rodzice i dzieci z Zespołu Szkół w Kołbaczu - zachęca komendant gminny OSP Dariusz Olszewski.

Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji Binowa zaplanowano na 2 czerwca 2018 roku, a Jarmark Cysterski w Kołbaczu nieco wcześniej, bo 26 maja 2018 r.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia