Facebook
niedziela, 25 marca 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja

11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów. Połączono je z dyskusją o planach na najbliższe miesiące. Spotkanie odbyło się w piątek, 9 marca br. w Urzędzie Gminy.

 

W spotkaniu udział wzięło 9 sołtysów z: Binowa, Dobropola Gryfińskiego, Glinnej, Kartna, Komorówka, Nieznania, Starego Czarnowa, Żelewa i Żelisławca. Rozpoczęło je serdeczne przywitanie przez wójta gminy Stare Czarnowo Marzenę Grzywińską i przewodniczącą Rady Gminy Stare Czarnowo Alinę Przybysz. W tym szczególnym dniu nie zabrakło życzeń i podziękowań.

- Wszystkie zmiany, jakie odczuwamy w gminie, to efekt współpracy władz gminy i sołectw. To tylko potwierdza tezę, że współpraca popłaca - mówiła wójt Marzena Grzywińska. - Takiej owocnej współpracy, a także wytrwałości, sił i zdrowia wszystkim sołtysom życzę - dodała przewodnicząca Alina Przybysz.

Obchody Dnia Sołtysa miały na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa na wsi. Piątkowe spotkanie było także doskonałą okazją do prezentacji zaplanowanych inwestycji i wydarzeń finansowanych w ramach środków funduszu sołeckiego na 2018 roku.

- Stare Czarnowo aż 73% swojego budżetu przeznaczyło na inwestycje. Wyposażenie siłowni zewnętrznej czy zakup stołów i ławek pod wiatę to tylko część z nich. Będą to zadania uzgodnione przez mieszkańców we wrześniu 2017 roku - przypomniała sołtys Starego Czarnowa Bożena Froncala.

Sporo miejsca poświęcono inwestycjom oraz utrzymaniu infrastruktury drogowej. Władze gminy zapoznały się także z uwagami i problemami zgłaszanymi przez sołtysów.

- To bardzo fajnie, że w dniu naszego święta mogliśmy spotkać się z władzami gminy i porozmawiać na wiele ważnych tematów. Cieszy aktywność naszego lokalnego samorządu, bo to przekłada się na życie mieszkańców. W moim sołectwie uda się w tym roku m.in. wyremontować świetlice i zrobić projekt drugiego etapu przebudowy drogi w Żelewie  - przyznała sołtys Żelewa Halina Hoduń.

Ponadto nie zabrakło informacji o projektach jakie Gmina Stare Czarnowo zaplanowała do realizacji w 2018 roku, a o które stara się ze środków zewnętrznych np.: w ramach grantów sołeckich czy programu OSA, czyli rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności.

W spotkaniu udział wzięli również gminni dzielnicowi, którzy przybliżyli mapę zagrożeń.