Facebook
sobota, 23 czerwca 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Ulica Słoneczna wyremontowana

  Zakończył się drugi etap przebudowy ulicy Słonecznej w Starym Czarnowie. Tym razem był to blisko 600-metrowy odcinek drogi. Podjęte działania wynikały z kontynuacji działań zapowiedzianych jeszcze w 2017 roku.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Uroczyste obchody Dnia Strażaka

  Nieustannie cieszą się powszechnym szacunkiem, a chętnych, by ochotniczo pomagać innym wciąż nie brakuje. Strażacy - bo o nich mowa - świętowali także w gminie Stare Czarnowo.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Katarzyna Saganowicz skończyła 100 lat. Jubilatka na co dzień mieszka w Kołowie. Ten wyjątkowy dzień spędziła w gronie rodziny i przybyłych gości.

 

 

Katarzyna Saganowicz urodziła się w 1918 w Sokolnikach. W Kołowie mieszka od 1946 roku. Dziś ma 15 wnuków i 15 prawnuków.

- Zawsze była pogodna i pomocna. Za swoją dobroć, cierpliwość i serce życie nagradza ją tak zacnym jubileuszem - podkreślają członkowie rodziny i sąsiedzi.

Wszyscy razem z rodzinami i bliskim spotkali się 17 lutego br. w Kołowie, aby świętować ten wyjątkowy dzień. Z życzeniami i prezentami pospieszyła również wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

- Piękne, wzruszające święto w naszej gminie. Gratuluję pani Katarzynie doczekania sędziwego wieku. Przyłączam się do życzeń zdrowia i pogody ducha na kolejne lata życia - przyznaje wójt Marzena Grzywińska.

Nie zabrakło życzeń dwustu lat, zdrowia i radości. Był także tort, upominki  i kwiaty.

- Pragniemy nadal widzieć Panią Katarzynę w dobrym nastroju i zdrowiu. Z jej życia należy brać przykład - przekonuje sołtys Kołowa Kazimierz Bejnarowicz.

Jubilatce życzenia przesłał również Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W swym liście napisał m.in. „Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny. W tym szczególnym dniu proszę mi pozwolić - w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów - złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości. Składając najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata, serdecznie Panią pozdrawiam.”.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia