Facebook
niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja

Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W 2018 roku w miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei budynek w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

 

 

Wszystko za sprawą podpisanej umowy przez wójta gminy Stare Czarnowo Marzenę Grzywińską i przedstawicieli firmy D. K. M. Fuksa ze Szczecina, która będzie prowadzić obie inwestycje.

- Budynek świetlicy w Dębinie jest obecnie w kiepskim stanie technicznym, który niebawem zmienimy. Ubytki w dachu, wilgoć w pomieszczeniach czy przestarzała instalacja ogrzewania spowodowały, że zdecydowaliśmy o rozbiórce świetlicy i budowie na jej miejscu nowego obiektu - tłumaczy wójt Marzena Grzywińska.

Budynek w Dębinie będzie drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną w gminie Stare Czarnowo od podstaw. Obiekt o powierzchni użytkowej ponad 170 m2 składać się będzie z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Całość uzupełni taras oraz chodniki. Nowoczesna infrastruktura spełni również wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu. Roboty budowlane potrwają do końca sierpnia br. Otwarcie świetlicy planowane jest zaś na przełomie października-listopada, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.

Z kolei w Kołbaczu świetlica zostanie gruntownie zmodernizowana.

- W świetlicy w Kołbaczu odbywają się cykliczne imprezy, jak i wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Dzięki tej inwestycji będziemy mieli obiekt spełniający wymogi bezpieczeństwa, a jego przebudowa pozwoli na poszerzenie oferty dla mieszkańców - przekonuje przewodnicząca Rady Gminy Stare Czarnowo Alina Przybysz.

W ramach inwestycji w Kołbaczu powstanie wyjście ewakuacyjne, wymienione zostaną drzwi wejściowe oraz położona będzie glazura przed wejściem do obiektu. Ponadto świetlica wzbogaci się o taras i chodnik z kostki polbrukowej. Zakończenie prac przewidziano na połowę maja br.

Przedsięwzięcia zrealizowane zostaną ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Ich koszt to ponad 800 tys. zł.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia