Facebook
poniedzialek, 25 marca 2019 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W 2018 roku w miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei budynek w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

 

 

Wszystko za sprawą podpisanej umowy przez wójta gminy Stare Czarnowo Marzenę Grzywińską i przedstawicieli firmy D. K. M. Fuksa ze Szczecina, która będzie prowadzić obie inwestycje.

- Budynek świetlicy w Dębinie jest obecnie w kiepskim stanie technicznym, który niebawem zmienimy. Ubytki w dachu, wilgoć w pomieszczeniach czy przestarzała instalacja ogrzewania spowodowały, że zdecydowaliśmy o rozbiórce świetlicy i budowie na jej miejscu nowego obiektu - tłumaczy wójt Marzena Grzywińska.

Budynek w Dębinie będzie drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną w gminie Stare Czarnowo od podstaw. Obiekt o powierzchni użytkowej ponad 170 m2 składać się będzie z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Całość uzupełni taras oraz chodniki. Nowoczesna infrastruktura spełni również wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu. Roboty budowlane potrwają do końca sierpnia br. Otwarcie świetlicy planowane jest zaś na przełomie października-listopada, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.

Z kolei w Kołbaczu świetlica zostanie gruntownie zmodernizowana.

- W świetlicy w Kołbaczu odbywają się cykliczne imprezy, jak i wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Dzięki tej inwestycji będziemy mieli obiekt spełniający wymogi bezpieczeństwa, a jego przebudowa pozwoli na poszerzenie oferty dla mieszkańców - przekonuje przewodnicząca Rady Gminy Stare Czarnowo Alina Przybysz.

W ramach inwestycji w Kołbaczu powstanie wyjście ewakuacyjne, wymienione zostaną drzwi wejściowe oraz położona będzie glazura przed wejściem do obiektu. Ponadto świetlica wzbogaci się o taras i chodnik z kostki polbrukowej. Zakończenie prac przewidziano na połowę maja br.

Przedsięwzięcia zrealizowane zostaną ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Ich koszt to ponad 800 tys. zł.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia