Facebook
poniedzialek, 19 lutego 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja

Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

 

 

Wszystko za sprawą podpisanej umowy przez wójta gminy Stare Czarnowo Marzenę Grzywińską i przedstawicieli firmy D. K. M. Fuksa ze Szczecina, którzy będą prowadzić obie inwestycje.

- Obecna świetlica w Dębinie jest w bardzo złym stanie technicznym. Dziury w dachu, wilgoć w całym budynku czy przestarzała instalacja ogrzewania spowodowały, że jedynym rozwiązaniem jest rozbiórka istniejącej świetlicy a na jej miejscu wybudowanie nowego obiektu - podkreśla wójt Marzena Grzywińska.

Budynek w Dębinie będzie drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną od podstaw w gminie Stare Czarnowo. Budynek o powierzchni użytkowej 172 m2 składać się będzie z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Przy obiekcie powstanie także taras i chodniki. Obiekt spełni wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu. Nowa świetlica wiejska będzie gotowa do końca sierpnia br. Natomiast kolejne 2 miesiące przewidziano na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku.

Z kolei w Kołbaczu świetlica zostanie przebudowana.

- W świetlicy w Kołbaczu odbywają się cykliczne imprezy i wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Dzięki tej inwestycji będziemy mieli obiekt spełniający wszystkie wymogi bezpieczeństwa a przebudowa pozwoli nam na poszerzenie oferty kulturalnej zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców - dodaje wójt Marzena Grzywińska.

W ramach inwestycji w Kołbaczu, wykonane zostanie wyjście ewakuacyjne, wymienione zostaną drzwi wejściowe i glazura przed wejściem do budynku oraz z tyłu budynku powstanie taras wraz z chodnikiem z kostki polbrukowej. Zakończenie prac przewidziano do końca sierpnia br.

Inwestycje zrealizowane zostaną ze środków własnych Gminy Stare Czarnowo. Koszt obu inwestycji to prawie 835 tys. zł.