Facebook
sobota, 21 lipca 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Droga w Żelisławcu zostanie przebudowana

  Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 120 zostanie przebudowany. Chodzi o odcinek trasy od strefy przemysłowej w Gardnie do Żelisławca.

  relacja
 • Strażacy OSP walczyli o triumf

  W Kołbaczu odbyły się zawody sportowo – pożarnicze, których uczestnikami byli strażacy – ochotnicy z powiatu gryfińskiego oraz Vorpommern-Greifswald z Niemiec. Zawody dofinansowano w ramach programu INTERREG.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych sześć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Pięć par z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Modernizacja na miarę XXI wieku

  Oświatowych zmian w gminie Stare Czarnowo ciąg dalszy. Rozstrzygnięto już przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Kołbaczu. Prace zakończą się do połowy października 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja

Święto Trzech Króli w gminie Stare Czarnowo obchodzone było w tym roku w sposób wyjątkowy. Dyrekcja Zespołu Szkół w Kołbaczu, przedstawiciele Róż z parafii pw. NSPJ oraz Rada Sołecka Kołbacza zorganizowała dla wszystkich mieszkańców gminy spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kołbaczu.

 

Przy efektownie udekorowanym stole, blasku świec i barwnej choince, mieszkańcy gminy Stare Czarnowo mogli podziwiać przedstawienie pt. „Jasełka na wesoło” oraz zachwycać się pięknem wykonania polskich kolęd. Wszystko to przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu, pod czujnym okiem Agnieszki Cieślickiej i Jolanty Ślęzak.

- Jestem pod wrażeniem zaangażowania u młodych ludzi, którzy w wesoły i nowatorski sposób, potrafią  podtrzymywać ludowe tradycje. Wierzę, że jasełka oraz wspólne kolędowanie już na stałe zapisały się w kalendarzu imprez naszej gminy - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ten świąteczny nastrój podkreśliły życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia