Facebook
niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Wielki dzień dla sołtysów

  11 marca to ważna data dla polskich sołtysów, bez których żadna lokalna demokracja nie miałaby prawa istnieć. Święto to obchodzono także w gminie Stare Czarnowo, gdzie jest 12 sołtysów.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ulice w Kołbaczu czeka gruntowna przebudowa. Umowa z wykonawcą inwestycji na ulicach: Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów została już podpisana. Efekty transportowych zmian poznamy w czerwcu 2018 roku.

  relacja
 • Świetlica w Kartnie otwarta

  Dla wielu była marzeniem. Teraz służyć będzie mieszkańcom. Nowa wiejska świetlica - bo o niej mowa - powstała w Kartnie. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 stycznia 2018 roku.

  relacja
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja

Święto Trzech Króli w gminie Stare Czarnowo obchodzone było w tym roku w sposób wyjątkowy. Dyrekcja Zespołu Szkół w Kołbaczu, przedstawiciele Róż z parafii pw. NSPJ oraz Rada Sołecka Kołbacza zorganizowała dla wszystkich mieszkańców gminy spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kołbaczu.

 

Przy efektownie udekorowanym stole, blasku świec i barwnej choince, mieszkańcy gminy Stare Czarnowo mogli podziwiać przedstawienie pt. „Jasełka na wesoło” oraz zachwycać się pięknem wykonania polskich kolęd. Wszystko to przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu, pod czujnym okiem Agnieszki Cieślickiej i Jolanty Ślęzak.

- Jestem pod wrażeniem zaangażowania u młodych ludzi, którzy w wesoły i nowatorski sposób, potrafią  podtrzymywać ludowe tradycje. Wierzę, że jasełka oraz wspólne kolędowanie już na stałe zapisały się w kalendarzu imprez naszej gminy - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ten świąteczny nastrój podkreśliły życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia