Facebook
poniedzialek, 22 października 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Uroczyście obchodzili swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 12 października. Spotkanie miało miejsce w świetlicy w Starym Czarnowie.

  relacja
 • Nowa świetlica dla mieszkańców

  Gmina Stare Czarnowo nie zwalnia tempa z inwestycjami w infrastrukturę społeczno-edukacyjno-kulturalną. W miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstał nowy obiekt.

  relacja
 • Drogowa rewolucja w Kołbaczu

  Trzy główne ciągi komunikacyjne w Kołbaczu przeszły gruntowną przebudowę. Modernizacji poddano ulice Bogusława, Cystersów i Szarych Mnichów.

  relacja
 • ​​​​​​​Święto plonów w Kołbaczu

  Rolnicy z gminy Stare Czarnowo podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjnie nie brakowało barwnego korowodu z kolorowymi wieńcami dożynkowymi, zabaw i konkursów, a także specjałów lokalnego jadła czy muzyki.

  relacja

Święto Trzech Króli w gminie Stare Czarnowo obchodzone było w tym roku w sposób wyjątkowy. Dyrekcja Zespołu Szkół w Kołbaczu, przedstawiciele Róż z parafii pw. NSPJ oraz Rada Sołecka Kołbacza zorganizowała dla wszystkich mieszkańców gminy spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kołbaczu.

 

Przy efektownie udekorowanym stole, blasku świec i barwnej choince, mieszkańcy gminy Stare Czarnowo mogli podziwiać przedstawienie pt. „Jasełka na wesoło” oraz zachwycać się pięknem wykonania polskich kolęd. Wszystko to przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu, pod czujnym okiem Agnieszki Cieślickiej i Jolanty Ślęzak.

- Jestem pod wrażeniem zaangażowania u młodych ludzi, którzy w wesoły i nowatorski sposób, potrafią  podtrzymywać ludowe tradycje. Wierzę, że jasełka oraz wspólne kolędowanie już na stałe zapisały się w kalendarzu imprez naszej gminy - podkreśliła wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Ten świąteczny nastrój podkreśliły życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia