Facebook
wtorek, 23 stycznia 2018 r.
Herb Gminy Stare Czarnowo
Gmina
Stare Czarnowo
 • Tu powstanie nowa świetlica

  Gmina nie zwalnia tempa z inwestycjami. W tym roku w miejsce starej, rozpadającej się świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Z kolei świetlica w Kołbaczu doczeka się przebudowy.

  relacja
 • Przebudowano drogę w Żelewie

  Nowe pół kilometra infrastruktury transportowej cieszy mieszkańców Żelewa. Chodzi o przebudowaną drogę gminną. Prace zakończono na początku grudnia 2017 roku.

  relacja
 • ​​​​​​​Od ozdobnych krzewów po wino

  Powiat gryfiński coraz bardziej winem stoi. Po założeniu winiarskiego biznesu przez rodzinę Turnau w Baniewicach, z produkcją szlachetnego trunku planuje ruszyć Mirosław Grabowski z Binowa.

  relacja
 • Pięknych jubileuszy ciąg dalszy

  Kolejnych pięć pięknych jubileuszy miało miejsce w gminie Stare Czarnowo. Cztery pary z 50- oraz jedna z ponad 60-letnim małżeńskim stażem odebrały prezydenckie Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

  relacja
 • Seniorzy świętowali swój dzień

  Tradycyjnie bardzo uroczyście obchodzony był w gminie Stare Czarnowo Dzień Seniora. W tym roku odbył się on w piątek, 10 listopada. Spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Starym Czarnowie.

  relacja

Znalezione obrazy dla zapytania kurier szczeciński budynek Kurier Szczeciński przyznał się do błędu. Największy zachodniopomorski dziennik kolejny raz opublikował sprostowanie wobec podanych czytelnikom nierzetelnych informacji. Sprostowanie zamieszczone zostało w piątkowym wydaniu gazety, 24 lutego 2017 roku.

 

Sprostowanie dotyczyło artykułu autorstwa Romana K. Cieplińskiego pod tytułem „Zatajono niewygodną opinię?”, który ukazał się w dniu 20 stycznia 2017 roku. Oto jego treść:

 1. Nieprawdziwa jest informacja, że Radni Gminy Stare Czarnowo nie zostali poinformowani o wpływie pisma Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Informacja o powyższym piśmie oraz jego treści została przekazana Radnym na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady w dniu 28 października 2016 r.
 2. Nieprawdziwa jest informacja, że  Radni Gminy Stare Czarnowo nie zostali poinformowani o stanowisku Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie w zakresie projektu uchwały o zmianie Studium Uwarunkowań Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, procedowanego w dniu 31 października 2016 r.

W imieniu Gminy Stare Czarnowo

Marzena Grzywińska
Wójt Gminy Stare Czarnowo